staddonheights staddonheights

Selected month is in the past, defaulting to current month.


Staddon Heights Golf Club - Calendar - Apr 2018


Time Name
Thu 19 Apr
 07:00 - 11:12   SENIORS (Competition)
 11:21 - 12:06   DEAVILLE (Reserved For Members)
 12:15 - 12:42   AURORA (Reserved For Members)
 12:51   lewis (Visitor)
 13:00   Gerry Brown (Member)
 13:09   Andrew Millett (Member)
 13:18   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Trevor Allen (Member)
 13:36   Bryan Greet (Member)
 13:45   Andrew Bowden (Member)
 13:54   Ltc Ltc
 14:03   Terry E T.E Olver (Member)
 14:12   booking (Member)
 14:30   Martin Wallace (Member)
 14:39   Peter Murphy (Member)
 15:06   Philip Aston (Member)
 15:15   Kevin Bates (Member)
 16:00   William Donald (Member)
 16:09   Jonathan Box (Member)
 16:54   Arron Milner (Member)
 17:03   Ann Pigott (Member)
 17:30   Rob Hills (Member)
 17:39   Jake Bellison (Member)
 17:48   Andrew Field (Member)
 18:06   Ltc Ltc
Fri 20 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27   Colin Stephens (Member)
 07:36   crugten (Visitor)
 07:54   Wesley Cullen (Member)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:21   Ben Sunderland (Member)
 08:30   David Smerdon (Member)
 08:39   Robert Elsey (Member)
 08:48   James Smith (Member)
 08:57   Shaun Doddridge (Member)
 09:06   Marc Sowden (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Neil Palmer (Member)
 09:33   Derek Jeffery (Member)
 09:42   Susie Mingo (Member)
 09:51   davis (Visitor)
 10:00 - 10:18   BORINGDON PRACTICE (Reserved)
 10:27   Catherine Williams (Member)
 10:36   LTC (Corporate)
 10:45   Christine Bridgett (Member)
 10:54   June Lee (Member)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:12   Mark Summerell (Member)
 11:30 - 12:24   LADIES LEAGUE V FINGLE (Team)
 12:51   Roger Tomblin (Member)
 13:00   John Thomason (Member)
 13:18   Jane J.A Burley-Brown (Competition)
 13:27   Andrew Lee (Member)
 13:36   Irene I. Mayers (Member)
 13:45   Kieran P K.P Burley-Brown (Member)
 13:54   Raymond Jeffery (Member)
 14:21   Gary Symons (Member)
 14:30   GolfNow Booking (Visitor)
 14:48   David Forrest (Member)
 15:06   Terry Stuckey (Member)
 15:24   Ricky Hart (Member)
 15:33   Scott Flynn (Member)
 15:42 - 15:51   BUFFER (Closed)
 16:00 - 16:36   FRIENDLY V YELVERTON (Team)
Sat 21 Apr
 07:00   Dennis Vivian (Member)
 07:09   Martin M Taylor (Member)
 07:18   Marc Sowden (Member)
 07:27 - 07:54   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:03 - 08:57   PALMER (Reserved For Members)
 09:06 - 09:33   ROSS (Reserved For Members)
 09:42 - 10:09   LADIES (Reserved For Members)
 10:18 - 10:54   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:03 - 11:48   MAY/LOVE (Reserved For Members)
 11:57 - 13:18   JAMES (Reserved For Members)
 13:27   Bill Hunt (Visitor)
 13:36   GolfNow Booking (Visitor)
 14:03   Ltc Ltc (Corporate)
 14:30   Kane Williams (Member)
Sun 22 Apr
 07:00   Andrew A.F. George (Member)
 07:27   Steven Hills (Member)
 07:54   Keith Wardle (Member)
 08:03   Andy Withey (Member)
 08:12   Matt Collins (Member)
 08:21 - 09:15   AURORA (Reserved For Members)
 09:24   Kevin Glanville (Member)
 09:33   GolfNow Booking (Visitor)
 10:00   Neil Palmer (Member)
 10:54 - 11:57   PAUL WEATHERS CUP (Competition)
 12:33   Christine Patrick (Member)
 12:42   Ian Shilson (Member)
 13:00   Paul Mason (Member)
 13:18   croft (Visitor)
 13:36 - 14:30   NEW MEMBERS AFTERNOON (Guest/Member)
Mon 23 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27 - 07:54   CALLAN (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:57   Barry Mason (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Gloria Farmer (Member)
 09:33   Robert Steeds (Member)
 09:42   Susie Mingo (Member)
 09:51   June Lee (Member)
 10:00 - 10:27   LADIES ROLL-UP (Reserved For Members)
 10:36   Rachel Shields (Member)
 10:45   Robert Freeman (Member)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:30   Roger Tomblin (Member)
 12:06 - 12:24   GOAD (Reserved For Members)
 12:42   Graham G.J Woods (Member)
 12:51   Catherine Williams (Member)
 13:00 - 13:54   LADY VETS V THURSTONE (Team)
 14:03   Alan Stevenson (Member)
 14:21   Robert Dunn (Member)
Tue 24 Apr
 07:00   Colin Stephens (Member)
 07:27 - 07:54   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:12 - 09:06   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:15 - 09:42   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:51   pickering (Visitor)
 10:00 - 10:54   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:03 - 11:12   ASPINALL (Society)
 11:21   Paul Burt (Member)
 11:39   Roger Tomblin (Member)
 11:57   Martin Moyser (Member)
 12:06 - 12:33   AURORA (Reserved For Members)
 13:00   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Michael Pengilley (Member)
 16:00   Nigel Smith (Member)
 16:09 - 16:36   AURORA (Reserved For Members)
Wed 25 Apr
 07:09 - 07:27   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:45 - 08:03   CLIQUE (Reserved For Members)
 08:48   Richard Pfeil (Member)
 08:57   Pamela Woodland (Member)
 09:06 - 09:24   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:33 - 12:51   LADIES (Competition)
 13:00   Susie Mingo (Member)
 13:09   Elizabeth Robinson (Member)
 13:18   Roger Tomblin (Member)
 17:30 - 18:06   JUNIOR COACHING (Closed)
Thu 26 Apr
 07:00 - 11:12   SENIORS (Competition)
 11:21 - 12:06   DEAVILLE (Reserved For Members)
 12:15 - 12:42   AURORA (Reserved For Members)
 12:51   Kevin Glanville (Member)
 13:00   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Peter Murphy (Member)
 14:03   Andrew Griffiths (Member)
Fri 27 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:30 - 08:57   Terry T.R Mitchell (Society)
 09:15 - 10:00   Seniors V Bigbury (Team)
 10:09   Derek Jeffery (Member)
 10:18   Pamela Woodland (Member)
 10:27   Neil Palmer (Member)
 10:36   Susie Mingo (Member)
 10:54   Christine Patrick (Member)
 11:03 - 11:57   Chagford GS (Society)
 12:06   Richard Pfeil (Member)
 12:51   Martin Moyser (Member)
 13:09   Roger Tomblin (Member)
 15:51 - 16:36   Team1 v Team2 (Team)
Sat 28 Apr
 07:00 - 09:33   FOURS CUP (Competition)
 09:42 - 10:09   LADIES ADS (Competition)
 10:18 - 14:30   FOURS CUP (Competition)
 14:39   Andrew Griffiths (Member)
 15:06   David Smerdon (Member)
Sun 29 Apr
 07:27   Steven Hills (Member)
 08:21 - 09:15   AURORA (Reserved For Members)
 09:24   Kevin Glanville (Member)
 10:00   Neil Palmer (Member)
 10:09   Christine Patrick (Member)
 10:18   Janet Ellis (Member)
 12:06   Wrangaton vs Tavi
 12:33   Paul Mason (Member)
 13:09 - 13:54   Juniors v Boringdon (Team)
Mon 30 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27 - 07:54   CALLAN (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:30   David Smerdon (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Robert Steeds (Member)
 09:33   Susie Mingo (Member)
 09:42   Michael Norton (Member)
 09:51   Janice J Brown (Member)
 10:00 - 10:27   LADIES ROLL-UP (Reserved For Members)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:30   Roger Tomblin (Member)
 11:48   Paul P.J Light (Member)
 11:57   Robert R.H Sheldrake (Member)
 12:06 - 12:24   GOAD (Reserved For Members)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems