staddonheights staddonheights

Selected month is in the past, defaulting to current month.


Jan
2016
Feb
2016
Mar
2016
Apr
2016
May
2016
Jun
2016
Jul
2016
Aug
2016
Sep
2016
Oct
2016
Nov
2016
Dec
2016

Staddon Heights Golf Club - Calendar - Apr 2018


Time Name
Thu 19 Apr
 07:00 - 11:12   SENIORS (Competition)
 11:21 - 12:06   DEAVILLE (Reserved For Members)
 12:15 - 12:42   AURORA (Reserved For Members)
 12:51   lewis (Visitor)
 13:00   Gerry Brown (Member)
 13:09   Andrew Millett (Member)
 13:18   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Trevor Allen (Member)
 13:36   Bryan Greet (Member)
 13:45   Andrew Bowden (Member)
 13:54   Ltc Ltc
 14:03   Terry E T.E Olver (Member)
 14:12   booking (Member)
 14:30   Martin Wallace (Member)
 14:39   Peter Murphy (Member)
 15:06   Philip Aston (Member)
 15:15   Kevin Bates (Member)
 16:00   William Donald (Member)
 16:09   Jonathan Box (Member)
 16:54   Arron Milner (Member)
 17:03   Ann Pigott (Member)
 17:30   Rob Hills (Member)
 17:39   Jake Bellison (Member)
 17:48   Andrew Field (Member)
 18:06   Ltc Ltc
Fri 20 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27   Colin Stephens (Member)
 07:36   crugten (Visitor)
 07:54   Wesley Cullen (Member)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:21   Ben Sunderland (Member)
 08:30   David Smerdon (Member)
 08:39   Robert Elsey (Member)
 08:48   James Smith (Member)
 08:57   Shaun Doddridge (Member)
 09:06   Marc Sowden (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Neil Palmer (Member)
 09:33   Derek Jeffery (Member)
 09:42   Susie Mingo (Member)
 09:51   davis (Visitor)
 10:00 - 10:18   BORINGDON PRACTICE (Reserved)
 10:27   Catherine Williams (Member)
 10:36   LTC (Corporate)
 10:45   Christine Bridgett (Member)
 10:54   June Lee (Member)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:12   Mark Summerell (Member)
 11:30 - 12:24   LADIES LEAGUE V FINGLE (Team)
 12:51   Roger Tomblin (Member)
 13:00   John Thomason (Member)
 13:18   Jane J.A Burley-Brown (Competition)
 13:27   Andrew Lee (Member)
 13:36   Irene I. Mayers (Member)
 13:45   Kieran P K.P Burley-Brown (Member)
 13:54   Raymond Jeffery (Member)
 14:21   Gary Symons (Member)
 14:30   GolfNow Booking (Visitor)
 14:48   David Forrest (Member)
 15:06   Terry Stuckey (Member)
 15:24   Ricky Hart (Member)
 15:33   Scott Flynn (Member)
 15:42 - 15:51   BUFFER (Closed)
 16:00 - 16:36   FRIENDLY V YELVERTON (Team)
Sat 21 Apr
 07:00   Dennis Vivian (Member)
 07:09   Martin M Taylor (Member)
 07:18   Marc Sowden (Member)
 07:27 - 07:54   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:03 - 08:57   PALMER (Reserved For Members)
 09:06 - 09:33   ROSS (Reserved For Members)
 09:42 - 10:09   LADIES (Reserved For Members)
 10:18 - 10:54   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:03 - 11:48   MAY/LOVE (Reserved For Members)
 11:57 - 13:18   JAMES (Reserved For Members)
 13:27   Bill Hunt (Visitor)
 13:36   GolfNow Booking (Visitor)
 14:03   Ltc Ltc (Corporate)
 14:30   Kane Williams (Member)
Sun 22 Apr
 07:00   Andrew A.F. George (Member)
 07:27   Steven Hills (Member)
 07:54   Keith Wardle (Member)
 08:03   Andy Withey (Member)
 08:12   Matt Collins (Member)
 08:21 - 09:15   AURORA (Reserved For Members)
 09:24   Kevin Glanville (Member)
 09:33   GolfNow Booking (Visitor)
 10:00   Neil Palmer (Member)
 10:54 - 11:57   PAUL WEATHERS CUP (Competition)
 12:33   Christine Patrick (Member)
 12:42   Ian Shilson (Member)
 13:00   Paul Mason (Member)
 13:18   croft (Visitor)
 13:36 - 14:30   NEW MEMBERS AFTERNOON (Guest/Member)
Mon 23 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27 - 07:54   CALLAN (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:57   Barry Mason (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Gloria Farmer (Member)
 09:33   Robert Steeds (Member)
 09:42   Susie Mingo (Member)
 09:51   June Lee (Member)
 10:00 - 10:27   LADIES ROLL-UP (Reserved For Members)
 10:36   Rachel Shields (Member)
 10:45   Robert Freeman (Member)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:30   Roger Tomblin (Member)
 12:06 - 12:24   GOAD (Reserved For Members)
 12:42   Graham G.J Woods (Member)
 12:51   Catherine Williams (Member)
 13:00 - 13:54   LADY VETS V THURSTONE (Team)
 14:03   Alan Stevenson (Member)
 14:21   Robert Dunn (Member)
Tue 24 Apr
 07:00   Colin Stephens (Member)
 07:27 - 07:54   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:12 - 09:06   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:15 - 09:42   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:51   pickering (Visitor)
 10:00 - 10:54   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:03 - 11:12   ASPINALL (Society)
 11:21   Paul Burt (Member)
 11:39   Roger Tomblin (Member)
 11:57   Martin Moyser (Member)
 12:06 - 12:33   AURORA (Reserved For Members)
 13:00   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Michael Pengilley (Member)
 16:00   Nigel Smith (Member)
 16:09 - 16:36   AURORA (Reserved For Members)
Wed 25 Apr
 07:09 - 07:27   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:45 - 08:03   CLIQUE (Reserved For Members)
 08:48   Richard Pfeil (Member)
 08:57   Pamela Woodland (Member)
 09:06 - 09:24   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:33 - 12:51   LADIES (Competition)
 13:00   Susie Mingo (Member)
 13:09   Elizabeth Robinson (Member)
 13:18   Roger Tomblin (Member)
 17:30 - 18:06   JUNIOR COACHING (Closed)
Thu 26 Apr
 07:00 - 11:12   SENIORS (Competition)
 11:21 - 12:06   DEAVILLE (Reserved For Members)
 12:15 - 12:42   AURORA (Reserved For Members)
 12:51   Kevin Glanville (Member)
 13:00   Barrie Oliver (Member)
 13:27   Peter Murphy (Member)
 14:03   Andrew Griffiths (Member)
Fri 27 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:30 - 08:57   Terry T.R Mitchell (Society)
 09:15 - 10:00   Seniors V Bigbury (Team)
 10:09   Derek Jeffery (Member)
 10:18   Pamela Woodland (Member)
 10:27   Neil Palmer (Member)
 10:36   Susie Mingo (Member)
 10:54   Christine Patrick (Member)
 11:03 - 11:57   Chagford GS (Society)
 12:06   Richard Pfeil (Member)
 12:51   Martin Moyser (Member)
 13:09   Roger Tomblin (Member)
 15:51 - 16:36   Team1 v Team2 (Team)
Sat 28 Apr
 07:00 - 09:33   FOURS CUP (Competition)
 09:42 - 10:09   LADIES ADS (Competition)
 10:18 - 14:30   FOURS CUP (Competition)
 14:39   Andrew Griffiths (Member)
 15:06   David Smerdon (Member)
Sun 29 Apr
 07:27   Steven Hills (Member)
 08:21 - 09:15   AURORA (Reserved For Members)
 09:24   Kevin Glanville (Member)
 10:00   Neil Palmer (Member)
 10:09   Christine Patrick (Member)
 10:18   Janet Ellis (Member)
 12:06   Wrangaton vs Tavi
 12:33   Paul Mason (Member)
 13:09 - 13:54   Juniors v Boringdon (Team)
Mon 30 Apr
 07:00 - 07:18   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:27 - 07:54   CALLAN (Reserved For Members)
 08:12   Michael Willows (Member)
 08:30   David Smerdon (Member)
 09:15   Pamela Woodland (Member)
 09:24   Robert Steeds (Member)
 09:33   Susie Mingo (Member)
 09:42   Michael Norton (Member)
 09:51   Janice J Brown (Member)
 10:00 - 10:27   LADIES ROLL-UP (Reserved For Members)
 11:03   Christine Patrick (Member)
 11:30   Roger Tomblin (Member)
 11:48   Paul P.J Light (Member)
 11:57   Robert R.H Sheldrake (Member)
 12:06 - 12:24   GOAD (Reserved For Members)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems