staddonheights staddonheights

Staddon Heights Golf Club - Calendar - May 2019


Time Name
Wed 1 May
 07:04 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:44 - 08:08   CLIQUE (Reserved For Members)
 08:16   David Smerdon (Member)
 08:48   Paul Light (Member)
 09:12 - 09:28   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:36 - 12:56   LADIES (Competition)
 13:04   Tattersall (Visitor)
 13:12   Susie Mingo (Member)
 13:20 - 13:28   pollack (Visitor)
 13:36   Barry Mason (Member)
 13:44   Maldwyn Owen (Member)
 14:00   Barry Stubbles (Member)
 14:32   John Vincent (Member)
 16:24 - 18:00   CAPTAINS EVENING ALL MEMBERS WELCOME (Competition)
Thu 2 May
 07:12 - 12:08   SENIORS (Competition)
 12:16 - 12:56   AURORA (Reserved For Members)
 13:04   Barrie Oliver (Member)
Fri 3 May
 07:12 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 08:00   David Smerdon (Member)
 08:24   Michael Willows (Member)
 08:48   Paul Light (Member)
 09:12   Robert Steeds (Member)
 09:20   Susie Mingo (Member)
 09:28   Neil Palmer (Member)
 09:36   Derek Jeffery (Member)
 09:44   June Lee (Member)
 09:52   Christine Patrick (Member)
 10:00 - 10:56   Emerton Court (Team)
 11:04 - 12:00   Chagford GS (Society)
 12:08   Harry Spiller (Visitor)
 12:16   Graham Holdsworth (Member)
 12:24   Roger Tomblin (Member)
 12:48   Barry Stubbles (Member)
 13:04   Gary Chapman (Member)
 13:20   Ben Badman (Member)
 13:28   Barry Mason (Member)
 14:00   palomeque (Visitor)
 16:00 - 16:16   bigbury palairet practice (Team)
Sat 4 May
 06:32   Ben Badman (Member)
 07:04   Dennis Vivian (Member)
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:00 - 08:48   PALMER (Reserved For Members)
 08:56 - 09:36   ROSS (Reserved For Members)
 09:44 - 10:08   LADIES (Reserved For Members)
 10:16 - 10:56   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:04 - 12:00   MAY/LOVE (Reserved For Members)
 12:08 - 13:04   JAMES (Reserved For Members)
 13:12   Gary Chapman (Member)
 13:20   Trevor Wyatt (Member)
Sun 5 May
 06:56   Medal and Ferry Cup (Competition)
 07:04 - 12:48   Medal & Ferry Cup (Competition)
 12:56   BUFFER (Closed)
 13:04 - 13:52   PALAIRET TROPHY (Competition)
 14:00   Ryan Dolbear (Member)
 14:08   Gary Chapman (Member)
 14:16   Trevor Wyatt (Member)
 14:56   Ian Shilson (Member)
Mon 6 May
 07:04 - 07:20   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:28 - 07:52   CALLAN (Reserved For Members)
 08:00   David Smerdon (Member)
 08:24   Michael Willows (Member)
 08:56   Paul Light (Member)
 09:20   Robert Steeds (Member)
 09:44   Susie Mingo (Member)
 10:00 - 10:24   LADIES ROLL UP (Reserved For Members)
 10:48   June Lee (Member)
 10:56   Christine Patrick (Member)
 11:04   Janet Ellis (Member)
 11:20   Paul Burt (Member)
 11:28   Roger Tomblin (Member)
 12:00   Barry Stubbles (Member)
 12:32 - 12:56   GOAD GROUP (Reserved For Members)
 13:28   Barry Mason (Member)
 14:00   Paul Chapman (Member)
 14:08   Robert Dunn (Member)
Tue 7 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:16 - 08:56   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:04 - 09:36   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:52   JEFFERY (Reserved For Members)
 10:00 - 10:56   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:04 - 11:52   Emerton C|ourt (Team)
 12:00   Emerton Court (Team)
 12:08 - 12:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 12:40   Aurora (Reserved For Members)
 13:12   Michael Pengilley (Member)
 16:16 - 16:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
Wed 8 May
 07:04 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:44 - 08:08   CLIQUE (Reserved For Members)
 08:16   David Smerdon (Member)
 09:12 - 09:28   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:36 - 12:56   LADIES (Competition)
 13:04 - 14:00   Emerton Court (Team)
 16:24 - 18:00   CAPTAINS EVENING ALL MEMBERS WELCOME (Competition)
Thu 9 May
 07:12 - 12:08   SENIORS (Competition)
 12:16 - 12:56   AURORA (Reserved For Members)
 13:04 - 13:28   bowsher (Society)
Fri 10 May
 07:12 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 08:40 - 08:48   John J Brown (Member)
 09:28 - 11:12   Lameys (Society)
 11:20   BUFFER (Reserved)
 11:28 - 12:08   LADIES VS DAINTON SHEL.CREASEY (Competition)
 12:16   LADIES VS DAINTON (Competition)
 12:24   BUFFER (Reserved For Members)
 12:32 - 13:20   Lameys (Society)
 13:28   LAND REGISTRY SOCIETY (Society)
 13:36   LAND REGISTRY SOXCIEY (Society)
 13:44   LAND REGISTY SOCIETY (Society)
 13:52   LAND REGISTRY SOCIETY (Society)
 14:00 - 17:28   Lameys (Society)
Sat 11 May
 07:20 - 09:36   MENS 3 BALL OPEN (Open Competition)
 09:44   Jon Holwill (Open Competition)
 09:52 - 12:56   MENS 3 BALL OPEN (Open Competition)
 13:12    (Visitor)
Sun 12 May
 08:24 - 09:12   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 09:44 - 10:00   LADIES ADS (Reserved For Members)
Mon 13 May
 07:04 - 07:20   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:28 - 07:52   CALLAN (Reserved For Members)
 10:00 - 10:24   LADIES ROLL UP (Reserved For Members)
 10:56   BUFFER (Reserved)
 11:04 - 11:44   SENIORS VS BIGBURY (Competition)
 11:52   BUFFER (Reserved)
 12:32 - 12:56   GOAD GROUP (Reserved For Members)
Tue 14 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:16 - 08:56   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:04 - 09:36   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:52   JEFFERY (Reserved For Members)
 10:00 - 10:56   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:04 - 11:52   Nick Tedesco (Member)
 12:00   AURORA (Reserved For Members)
 12:08 - 12:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 14:00 - 14:08   Trevor Robins Bigbury (Visitor)
 16:16 - 16:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
Wed 15 May
 07:04 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:44 - 08:08   CLIQUE (Reserved For Members)
 09:12 - 09:28   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:36 - 12:56   LADIES (Competition)
 16:24 - 18:00   CAPTAINS EVENING ALL MEMBERS WELCOME (Competition)
Thu 16 May
 07:12 - 12:08   SENIORS (Competition)
 12:16 - 12:56   AURORA (Reserved For Members)
Fri 17 May
 07:12 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 08:32 - 09:04   GODS Golf Society (Society)
 11:12 - 11:20   BUFFER (Reserved)
 11:28 - 12:16   SHEELAH CREASEY VS BIGBURY (Competition)
 12:24 - 12:32   BUFFER (Reserved)
 13:28 - 14:24   BGG (Society)
 15:44 - 15:52   BUFFER (Reserved)
 16:00 - 16:40   STADDON VS BORINGDON (Competition)
Sat 18 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:00 - 08:48   PALMER (Reserved For Members)
 08:56 - 09:36   ROSS (Reserved For Members)
 09:44 - 10:08   LADIES (Reserved For Members)
 10:16 - 10:56   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:04 - 12:00   MAY/LOVE (Reserved For Members)
 12:08 - 13:04   JAMES (Reserved For Members)
Sun 19 May
 08:24 - 09:12   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 09:44 - 10:08   BDD (Society)
 10:24 - 12:16   MIXED FOURS (Competition)
 13:04 - 13:20   Nathan Waters (Society)
Mon 20 May
 07:04 - 07:20   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:28 - 07:52   CALLAN (Reserved For Members)
 09:52 - 12:48   LADIES 4 BALL TEAM OPEN (Open Competition)
 12:56 - 13:04   LADIES 4 BALL TEAM (Open Competition)
 13:12 - 13:36   GOAD GROUP (Reserved For Members)
Tue 21 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:16 - 08:56   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:04 - 09:36   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:52   JEFFERY (Reserved For Members)
 10:00 - 10:48   DEAVILLE (Reserved For Members)
 10:56   BUFFER (Reserved)
 11:04 - 11:44   SENIORS VS DAINTON (Competition)
 11:52   BUFFER (Reserved)
 12:00   AURORA (Reserved For Members)
 12:08 - 12:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 16:16 - 16:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
Wed 22 May
 07:04 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:44 - 08:08   CLIQUE (Reserved For Members)
 09:12 - 09:28   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:36 - 12:56   LADIES (Competition)
 13:28 - 14:08   CIVIL SERVICE PLYMOUTH (Society)
 16:24 - 18:00   CAPTAINS EVENING ALL MEMBERS WELCOME (Competition)
Thu 23 May
 07:12 - 12:08   SENIORS (Competition)
 12:16 - 12:24   DENIORS (Competition)
 12:32   BUFFER (Closed)
 12:40 - 13:44   LADIES CLUB CHAMPS ROUND 2 (Competition)
 13:52 - 14:00   BUFFER (Closed)
 14:08 - 14:48   AURORA (Reserved For Members)
Fri 24 May
 07:12 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 10:32   BRITTANY FERRIES (Visitor)
 15:36 - 15:52   BUFFER (Reserved)
 16:00 - 16:40   STADDON VS TAVI PAL (Competition)
Sat 25 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:00 - 08:48   PALMER (Reserved For Members)
 08:56 - 09:36   ROSS (Reserved For Members)
 09:44 - 10:08   LADIES (Reserved For Members)
 10:16 - 10:56   DEAVILLE (Reserved For Members)
 11:04 - 12:00   MAY/LOVE (Reserved For Members)
 12:08 - 13:04   JAMES (Reserved For Members)
Sun 26 May
 08:24 - 09:12   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 13:04 - 13:12   Nathan Waters (Society)
Mon 27 May
 07:04 - 07:20   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:28 - 07:52   CALLAN (Reserved For Members)
 10:00 - 10:24   LADIES ROLL UP (Reserved For Members)
 12:32 - 12:56   GOAD GROUP (Reserved For Members)
 13:12   Martine Girot (Visitor)
Tue 28 May
 07:28 - 07:52   KNEEBONE (Reserved For Members)
 08:16 - 08:56   LENTHALL (Reserved For Members)
 09:04 - 09:36   COWBOYS (Reserved For Members)
 09:52   JEFFERY (Reserved For Members)
 10:00 - 10:48   DEAVILLE (Reserved For Members)
 10:56   BUFFER (Reserved)
 11:04 - 11:44   SENIORS VS TORQUAY (Competition)
 11:52   BUFFER (Reserved)
 12:00   AURORA (Reserved For Members)
 12:08 - 12:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
 16:16 - 16:32   AURORA GROUP (Reserved For Members)
Wed 29 May
 07:04 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 07:44 - 08:08   CLIQUE (Reserved For Members)
 09:12 - 09:28   TRETHOWAN (Reserved For Members)
 09:36 - 12:56   LADIES (Competition)
 16:24 - 18:00   CAPTAINS EVENING ALL MEMBERS WELCOME (Competition)
Thu 30 May
 07:12 - 12:08   SENIORS (Competition)
 12:16 - 12:56   AURORA (Reserved For Members)
 13:28 - 14:00   Devon Junior Girls v Cornwall (Competition)
Fri 31 May
 07:12 - 07:28   INSOMNIACS (Reserved For Members)
 11:12 - 11:20   BUFFER (Reserved)
 11:28 - 12:08   LADIES PRES. TROPHY VS BIGBURY (Competition)
 12:16 - 12:24   BUFFER (Reserved)
 12:56 - 13:12   Plumbase (Corporate)


BRS Golf Online Booking Software   Online Booking Software provided by BRS Golf Systems