Time |
Name |
Sun 1 Oct |
07:30 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:26 - 11:30 |
Ladies - Extra Sunday Stableford Q (Competition) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:00 - 18:00 |
Steve Geldard (80th Birthday) - Dining Room |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Mon 2 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:02 |
Ken Beattie (Member) |
10:10 |
Alan Ross (Member) |
10:18 |
Graham Roberts (Member) |
10:26 - 10:58 |
NAFAS GS (Society) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
Christopher Evans (Member) |
12:02 |
John Parkinson (Member) |
12:10 |
Francis Blundell (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
15:00 - 18:00 |
NAFAS GS AGM & AFTERNOON TEA - Dining Room |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Catenians - Dining Room (Dinner) |
18:00 - 23:00 |
Catenians - Main Lounge (Dinner) |
Tue 3 Oct |
07:30 - 08:50 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:58 - 12:18 |
Ladies - Pat Topping Mem Spoon(S'Ford)Q (Competition) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Wed 4 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:00 - 12:00 |
Jim Noblett - Meeting - Small Lounge |
10:26 |
Ken Beattie (Member) |
10:34 |
Alan Ross (Member) |
10:42 |
Graham Roberts (Member) |
10:50 |
David Webster (Member) |
10:58 |
Graham Waller (Member) |
11:06 |
Michael Peter Heywood (Member) |
11:14 |
Ged Irvine (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
NSPCC Charity Night Graham Ormiston - Main Lounge |
18:00 - 23:00 |
NSPCC Charity Night Graham Ormiston - Dining Room |
19:00 - 22:00 |
Ladies Meeting - Small Lounge |
Thu 5 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Maggie Jones (Member) |
09:38 |
Roy Tunks (Member) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:02 |
Pauline Spillane (Member) |
10:10 |
Ann Taylor (Member) |
10:18 |
Elizabeth Evans (Member) |
10:26 |
Barbara Worth (Member) |
10:58 |
Ruth Burgess (Member) |
11:06 |
Audrey Knowles (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
John Parkinson (Member) |
12:02 |
Christopher Evans (Member) |
12:10 |
John Beck (Member) |
12:18 |
Francis Blundell (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Fri 6 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Susanna Sulistio (Member) |
09:46 |
David Green (Member) |
10:10 |
Kate Clarkson (Member) |
10:26 |
David Webster (Member) |
10:34 |
Ken Beattie (Member) |
11:30 |
Graham Heaps (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
John Beck (Member) |
12:02 |
Francis Blundell (Member) |
12:10 |
Michael F Boland (Member) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:02 |
Martin Rothwell (Member) |
14:10 |
Peter Bolton (Member) |
14:18 |
Paul Johnston (Member) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Sat 7 Oct |
07:30 - 07:38 |
Members Only (Reserved For Members) |
07:46 - 14:34 |
Gents - Turkey Trot 3 Man Team (6/6/6)NQ (Competition) |
14:42 - 18:34 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Theme Night - Dining Room |
18:00 - 23:00 |
Theme Night - Main Lounge |
Sun 8 Oct |
07:30 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:02 |
John Bond (Member) |
10:18 |
Kevin Ollerton (Member) |
10:26 - 12:26 |
Club Mixed (Competition) |
12:00 - 18:00 |
Club Mixed - Main Lounge |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Mon 9 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:18 |
Roy Tunks (Member) |
10:26 |
Ken Beattie (Member) |
10:34 |
Alan Ross (Member) |
10:42 |
Graham Roberts (Member) |
11:14 |
David Nix (Member) |
11:30 - 18:00 |
Davania Collier - Dining Room |
11:30 - 18:00 |
Davania Collier Funeral TBC - Main Lounge (Funeral) |
11:30 |
Graham Heaps (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
John Parkinson (Member) |
12:02 |
Christopher Evans (Member) |
12:10 |
Francis Blundell (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:58 |
Paul Johnston (Member) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Catenians - Small Lounge (Evening Meeting) |
Tue 10 Oct |
07:30 - 08:50 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:58 - 12:18 |
Ladies - October Stableford Q (Competition) |
09:00 - 12:00 |
Howard Jackson - Meetings - Small Lounge |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
15:00 - 18:00 |
Lady Captains Meeting - Small Lounge |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Wed 11 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Ken Beattie (Member) |
09:38 |
Alan Ross (Member) |
10:10 - 12:02 |
RVSL Captain's Day (Team) |
12:10 |
Ged Irvine (Member) |
12:18 |
Gary Gaynor (Member) |
12:26 |
Ian Robinson (Member) |
12:34 - 12:50 |
RVSL Captain's Day (Team) |
12:58 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:00 - 18:00 |
RVSL Meal - Dining Room |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Thu 12 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:10 |
Margaret Young (Member) |
10:26 |
Jean Woollam (Member) |
10:34 |
Vera Little (Member) |
10:42 |
Barbara Worth (Member) |
10:58 |
Elizabeth Evans (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
Christopher Evans (Member) |
12:02 |
John Parkinson (Member) |
12:10 |
John Beck (Member) |
12:18 |
Francis Blundell (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:34 |
Duncan Baxter (Member) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Fri 13 Oct |
07:38 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:46 |
David Green (Member) |
10:02 |
Martin Rothwell (Member) |
10:18 |
Paul McQuade (Member) |
10:26 |
David Webster (Member) |
10:34 |
Anthony Rose (Member) |
11:00 - 18:00 |
Funeral TBC - Main Lounge (Funeral) |
11:00 - 18:00 |
Funeral - Dining Room |
11:54 |
Graham Heaps (Member) |
12:26 |
Mike Stones (Member) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
15:14 |
Francis Blundell (Member) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Sat 14 Oct |
07:38 - 07:46 |
Members Only (Reserved For Members) |
07:50 - 14:10 |
Gents - Sides Match NQ (Competition) |
14:18 - 18:18 |
Members Only (Reserved For Members) |
17:30 - 23:00 |
Sides Match Dinner - Main Lounge |
17:30 - 23:00 |
Sides Match Dinner - Dining Room |
Sun 15 Oct |
07:38 - 07:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:02 - 08:58 |
Gents Winter League (Competition) |
09:06 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:10 |
Pauline Spillane (Member) |
10:26 - 12:26 |
Club Mixed (Competition) |
12:00 - 18:00 |
Club Mixed - Main Lounge |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Mon 16 Oct |
07:38 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Andi Whittle (Member) |
10:02 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:26 |
Ken Beattie (Member) |
10:34 |
Alan Ross (Member) |
10:42 |
Graham Roberts (Member) |
11:30 |
Graham Heaps (Member) |
11:46 |
Francis Blundell (Member) |
11:54 |
John Parkinson (Member) |
12:02 |
John Beck (Member) |
12:10 |
Roger Little (Member) |
12:18 |
Christopher Evans (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
19:00 - 21:00 |
Table Tennis Evening - Main Lounge |
Tue 17 Oct |
07:46 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Wed 18 Oct |
07:46 - 08:58 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:06 - 14:02 |
Gents - Midweek Turkey Trot NQ (Competition) |
12:30 - 16:00 |
Wrist Meeting - Dining Room (Afternoon Meeting) |
15:00 - 18:00 |
Mrs C Robertson - Main Lounge (Funeral) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Thu 19 Oct |
07:46 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Roy Tunks (Member) |
09:38 |
Robert Roberts (Member) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:18 |
Pauline Spillane (Member) |
10:26 |
Ann Taylor (Member) |
10:34 |
Ruth Burgess (Member) |
10:42 |
Barbara Worth (Member) |
10:50 |
Frances Swarbrick (Member) |
11:06 |
Margaret Young (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
John Parkinson (Member) |
12:02 |
Christopher Evans (Member) |
12:10 |
Francis Blundell (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Fri 20 Oct |
07:46 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:38 |
Roy Tunks (Member) |
09:46 |
David Green (Member) |
10:02 |
Anthony Smith (Member) |
10:10 |
Denis Towers (Member) |
10:26 |
Anthony Rose (Member) |
10:34 |
David Webster (Member) |
10:50 |
Valarie MacLean (Member) |
11:14 |
Norman Yates (Member) |
11:22 |
David Nix (Member) |
11:46 |
Graham Heaps (Member) |
12:26 |
Mike Stones (Member) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Trophy Night - Main Lounge |
18:00 - 23:00 |
Trophy Night - Dining Room |
Sat 21 Oct |
07:45 - 14:45 |
Gents - Turkey Trot 4BBB (Competition) |
14:58 - 18:02 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Catenians Quiz Night - Dining Room (Buffet) |
Sun 22 Oct |
07:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:02 - 08:58 |
Gents Winter League (Competition) |
09:06 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
11:14 - 14:18 |
Ladies - Sides Match NQ P (Competition) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:30 - 21:00 |
Ladies Sides Match Dinner - Dining Room |
Mon 23 Oct |
07:54 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:26 |
Ken Beattie (Member) |
10:34 |
Alan Ross (Member) |
10:42 |
Graham Roberts (Member) |
11:46 |
John Parkinson (Member) |
11:54 |
Christopher Evans (Member) |
12:02 |
Roger Little (Member) |
12:10 |
Francis Blundell (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
19:00 - 22:30 |
Management Meeting - Dining Room |
19:00 - 21:00 |
Table Tennis Evening - Main Lounge |
Tue 24 Oct |
07:54 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
13:00 - 13:30 |
Wrist Meeting CANCELLED - Dining Room (Afternoon Meeting) |
16:34 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
19:00 - 23:00 |
Preston South Rotary - Dining Room |
Wed 25 Oct |
08:02 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:26 |
David Webster (Member) |
10:34 |
Ken Beattie (Member) |
10:42 |
Robert Robinson (Member) |
10:58 |
Ged Irvine (Member) |
11:06 |
Gary Gaynor (Member) |
11:14 |
Ian Robinson (Member) |
11:22 |
David Nix (Member) |
11:46 |
Graham Heaps (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
Thu 26 Oct |
08:02 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:46 |
Paul Carter (Member) |
10:10 |
Ruth Burgess (Member) |
10:18 |
Margaret Young (Member) |
10:34 |
Pauline Spillane (Member) |
10:42 |
Barbara Worth (Member) |
10:50 |
Frances Swarbrick (Member) |
11:22 |
Michael Ainsworth (Member) |
11:38 |
Robert Roberts (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
John Parkinson (Member) |
12:02 |
Christopher Evans (Member) |
12:10 |
Francis Blundell (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:26 |
Andrew Heller (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:30 - 22:30 |
Howard Jackson - Small Lounge |
Fri 27 Oct |
08:02 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:30 |
Michael Laraway (Member) |
09:46 |
David Green (Member) |
10:02 |
Ken Jones (Member) |
10:26 |
Anthony Rose (Member) |
10:34 |
David Webster (Member) |
10:50 |
Rod Murray (Member) |
10:58 |
Kate Clarkson (Member) |
11:30 |
Marie Cummings (Member) |
12:26 |
Mike Stones (Member) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:02 |
Paul Johnston (Member) |
14:10 |
Peter Bolton (Member) |
16:02 - 17:30 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:30 - 23:00 |
Dave Benton - Dining Room |
Sat 28 Oct |
07:50 - 14:22 |
Gents - Turkey Trot Team (4-4-4) NQ (Competition) |
14:42 - 17:46 |
Members Only (Reserved For Members) |
17:30 - 23:00 |
Vernon Cricket Club - Main Lounge (Dinner) |
17:30 - 23:00 |
Vernon Cricket Club - Dining Room |
Sun 29 Oct |
07:30 - 07:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:02 - 08:58 |
Gents Winter League (Competition) |
09:06 - 09:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
10:02 - 10:34 |
Blue Anchor Golf Soc (Society) |
11:30 - 12:26 |
Ladies Alt Day Turkey Trot NQ (Competition) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 - 16:42 |
Members Only (Reserved For Members) |
Mon 30 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
09:38 |
Roy Tunks (Member) |
09:46 |
Robert Roberts (Member) |
09:54 |
Jackie Griffiths (Member) |
10:18 |
Alan Ross (Member) |
10:26 |
Ken Beattie (Member) |
10:34 |
David Webster (Member) |
10:50 |
James Eastham (Member) |
11:46 |
Roger Little (Member) |
11:54 |
Francis Blundell (Member) |
12:02 |
Christopher Evans (Member) |
12:10 |
John Parkinson (Member) |
12:18 |
John Beck (Member) |
12:34 - 13:22 |
Members Only (Reserved For Members) |
14:02 |
Howard Moorby (Member) |
15:00 - 18:00 |
Funeral - Dining Room |
16:02 - 16:42 |
Members Only (Reserved For Members) |
19:00 - 21:00 |
Table Tennis Evening - Main Lounge |
Tue 31 Oct |
07:30 - 08:18 |
Members Only (Reserved For Members) |
08:26 - 11:26 |
Ladies Turkey Trot NQ P (Competition) |
12:00 - 14:00 |
Rotary Club Dinner - Dining Room (Dinner) |
12:34 - 13:54 |
Members Only (Reserved For Members) |
16:34 |
Members Only (Reserved For Members) |
18:00 - 23:00 |
Ladies Trophy Night - Main Lounge |