Time |
Name |
Wed 1 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
John Parker (Member) |
09:20 |
Ray Geary (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
David Keywood (Member) |
10:10 |
Vanessa Conway (Member) |
10:20 |
Roger Willacott (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Haines (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Omega (Corporate) |
11:50 |
John Parry (Member) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:10 |
John Parkinson (Member) |
12:30 |
Colin McCaw (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
Rob Allison (Member) |
13:30 |
John Gibbons (Member) |
13:50 |
Finlay Lazenby (Member) |
14:00 - 16:00 |
Liz Haw/HDLSGC - New Meeting Room |
14:00 |
Peter Watson (Member) |
14:10 |
Robin Nicholls (Member) |
14:20 |
John Ferguson (Member) |
14:30 |
Julian Sellars (Guest/Member) |
14:40 |
Andrew McPhee (Member) |
15:00 |
Dan Lupton (Member) |
15:20 |
Will Preston (Member) |
15:30 |
Scott Brown (Member) |
15:40 |
Jake Peters (Member) |
15:50 |
Mark Richardson (Member) |
16:00 |
Mark Davies (Member) |
16:10 |
Joe Whiteley (Member) |
16:20 |
Paul Martin (Member) |
16:30 |
Keith Rogers (Member) |
16:40 |
Max Sowray (Member) |
16:50 |
Frank Roberts (Member) |
17:00 |
Robbie Blair (Member) |
17:20 |
Jack Farrer (Member) |
17:30 |
Matthew Fowler (Member) |
17:50 |
Billy Burgoyne (Member) |
18:00 |
Kevin Howe (Member) |
18:10 |
Jonny Noble (Member) |
18:20 |
Jack Hanson (Member) |
18:30 |
Josh Dennis (Member) |
Thu 2 May |
06:50 - 07:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:40 |
Simon Chadwick (Member) |
07:50 |
Samuel Pyman (Member) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Wike Ridge - Away Fixture |
08:00 |
Ian Holmes (Member) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:30 - 09:00 |
1st Team v T&N - Away Fixture |
08:30 |
John Smart (Member) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:00 - 10:30 |
Social Committee - New Meeting Room |
09:00 |
Richard McVeagh (Member) |
09:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:20 |
Douglas Gillies (Member) |
09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
Lorraine Blackamore (Member) |
09:50 |
Elizabeth Goody (Member) |
10:00 |
Linda Herman (Member) |
10:10 |
Sheila Robertson (Member) |
10:20 |
Adrian Jackson (Member) |
10:30 - 10:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
11:00 |
Sam Everson (Member) |
11:10 - 11:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
11:30 - 12:30 |
David Moss - Dining Room |
11:40 - 11:50 |
Course Closed (Closed) |
12:00 - 16:10 |
David Moss (Society) |
16:20 |
(Society) |
16:30 - 16:50 |
Buffer (Society) |
17:00 |
Jonathan Callard (Member) |
17:10 |
Adrian Jackson (Member) |
17:20 |
George Huber (Member) |
17:30 - 20:30 |
David Moss - Dining Room |
17:30 |
Elizabeth Walkinshaw (Member) |
17:40 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
17:50 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
18:00 |
Charlie Holtham (Member) |
18:30 |
Harry Lee (Member) |
19:00 |
Archie Atkinson (Member) |
Fri 3 May |
06:50 - 07:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 09:00 |
NAGS - Dining Room |
08:00 - 09:30 |
NAGS (Society) |
09:40 |
Duncan Ward (Member) |
09:50 |
Neil Parker (Member) |
10:00 - 11:00 |
Captains Golf Committee - New Meeting Room |
10:00 |
William Culver-Dodds (Member) |
10:10 |
Roger Tock (Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:20 |
Alisdair Stewart (Guest/Member) |
11:40 |
Scott Brown (Guest/Member) |
11:50 |
Pannal GC (Complimentary) |
12:00 |
Jo Crouse (Member) |
12:10 |
Jim Weaver (Member) |
12:20 |
Tony Walsh (Visitor) |
12:30 - 13:30 |
NAGS - Dining Room |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
13:10 |
John R W Shepherd (Member) |
13:20 |
Pete Banks (Member) |
13:30 - 15:00 |
NAGS (Society) |
15:10 |
Boo Orman (Member) |
15:20 |
David Evans (Member) |
15:40 |
Joe Payette (Member) |
16:00 |
Max Sowray (Member) |
16:10 |
Vincent McLaughlin (Member) |
16:20 |
Charlie Mackenzie (Member) |
16:30 |
James Watson (Member) |
17:00 |
David Keywood (Guest/Member) |
17:10 |
Stothard (Member) |
17:40 |
Jack Hanson (Member) |
18:00 - 20:00 |
NAGS - Dining Room |
18:00 |
Elliot Pickering (Member) |
18:10 |
Archie Atkinson (Member) |
Sat 4 May |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
May Medal (Competition) |
14:36 |
Caroline Wood (Member) |
14:45 |
Blair Scott (Member) |
15:03 |
Richard Mackenzie (Member) |
15:21 |
Richard Brady (Member) |
15:30 |
Richard Watkin (Member) |
15:39 |
Jack Hanson (Member) |
15:48 |
Alfie Dean (Member) |
15:57 |
Michael O'Shea (Member) |
16:06 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
16:24 |
Scott Brown (Member) |
16:42 |
John Lewis (Member) |
16:51 |
Jack Pepper (Member) |
17:36 |
Elliot Pickering (Member) |
17:45 |
Harry Kirk (Member) |
Sun 5 May |
06:50 - 08:10 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:20 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
08:30 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Nick James (Guest/Member) |
09:20 |
Frank Roberts (Guest/Member) |
09:30 |
Cook (Guest/Member) |
09:40 |
John Parkinson (Member) |
09:50 |
Jordan Johnson (Member) |
10:00 |
Keith Harrison (Guest/Member) |
10:10 |
Finlay Lazenby (Member) |
10:20 |
Robert Gray (Guest/Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:40 |
Harry Kirk (Guest/Member) |
10:50 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:10 |
Isaac Zoing (Guest/Member) |
11:20 |
HDUGC Courtesy - KGC (Reserved) |
11:30 - 13:00 |
Mixed Bachelor's Cup (Competition) |
13:10 |
Richard Brady (Member) |
13:20 |
Kurt Thornton (Visitor) |
13:30 |
HDUGC Courtesy - KGC (Reserved) |
13:40 |
Michael Harrison (Member) |
13:50 |
Jim Weaver (Member) |
14:00 - 14:50 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:00 |
Charlie Holtham (Member) |
15:10 |
Adam Crawfurd-Porter (Member) |
15:30 |
Andy Partridge (Member) |
15:50 |
Michael O'Shea (Member) |
16:00 |
Jacob Slater (Member) |
16:20 |
(Visitor) |
16:30 |
Graham Smith (Visitor) |
17:00 - 19:00 |
mixed comp - Dining Room |
17:00 |
John Lewis (Member) |
Mon 6 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
William Culver-Dodds (Member) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
09:30 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:40 |
Philip Turner (Member) |
09:50 |
Ann Jowett (Member) |
10:00 |
Kevin Howe (Member) |
10:10 |
Andy Beety (Member) |
10:20 |
Chris Jacks (Member) |
10:30 |
Richard Wright (Member) |
10:40 |
David G Thornborrow (Member) |
10:50 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
11:00 - 11:10 |
Rob Wise (Visitor) |
11:20 |
Peter Dean (Member) |
11:30 |
Peter Banks (Member) |
11:40 |
Joe Whiteley (Member) |
11:50 |
Karen Myers (Member) |
12:00 |
Mick O Shea (Visitor) |
12:10 - 12:20 |
O Shea (Visitor) |
12:30 |
O Shea (Guest/Member) |
12:50 |
Harry Kirk (Member) |
13:00 - 15:30 |
andy beety - Dining Room |
13:00 |
John Crowther (Member) |
13:10 |
GolfNow Booking (Visitor) |
13:20 |
Sam Bainbridge (Member) |
13:30 |
Chris Ball (Member) |
13:40 |
Scott Brown (Member) |
13:50 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
14:00 |
Roderick Smith (Member) |
14:10 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
14:20 |
Jack Farrer (Member) |
14:30 |
Barry Blake (Member) |
14:40 |
Tom Birtwhistle (Member) |
14:50 |
Graeme Kerr (Guest/Member) |
15:00 |
Andy Partridge (Member) |
15:10 |
Harvey Auckland (Member) |
15:20 |
Jack De Gruchy (Member) |
15:30 |
Larry McLemore (Member) |
15:40 |
John Lewis (Member) |
15:50 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
16:00 |
Linda McPhee (Member) |
16:10 |
Elliot Pickering (Member) |
16:20 |
Alan Bowman (Member) |
16:30 |
Charlie Holtham (Member) |
17:00 |
Ben Garrett (Member) |
17:30 |
Nick Crouse (Member) |
Tue 7 May |
06:50 - 07:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:20 |
Philip Jones (Reserved For Members) |
07:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:40 |
Simon Chadwick (Member) |
07:50 |
Dan Lupton (Member) |
08:00 |
(Reserved For Members) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
Nick Crouse (Member) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
Alfie Dean (Member) |
09:00 - 10:50 |
Ladies Monthly Medal & Challenge Bowl (Competition) |
11:00 - 11:30 |
Ladies 9 Hole Qualifying Monthly Medal (Competition) |
11:50 |
Stephen Cock (Member) |
12:10 |
Jane Butler (Visitor) |
13:20 |
Jack De Gruchy (Member) |
13:30 |
Cheryl Lewis (Member) |
14:00 |
David Balsdon (Member) |
14:30 |
John Shepherd (Member) |
14:40 |
Margaret Lander (Member) |
15:00 - 16:30 |
Rabbits Committee Meeting - New Meeting Room |
15:00 |
Charlie Lumsden (Member) |
15:20 |
Carl Winston (Member) |
15:30 |
John Myers (Member) |
15:50 |
Tim McIntyre (Member) |
16:00 - 17:00 |
Junior Rookies (Ian Holmes) - 19th and Course - General Info |
16:00 - 18:00 |
1st Team V Knaresborough (Team) |
18:10 |
Richard Harrison (Member) |
18:20 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
19:30 |
Dan Asquith (Member) |
20:00 - 21:00 |
1st Team v Knaresborough - Dining Room |
Wed 8 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:00 |
YUGC Seniors 4th Division Championship @ Keighley - Away Fixture |
09:10 |
Ray Geary (Member) |
09:20 |
Peter Trueman (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
John Parker (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Homebuild Ltd (Corporate Golf) (Corporate) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Andy Beety (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Brian Haines (Member) |
11:50 |
Curl (Visitor) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:10 |
Robin Jackson (Member) |
12:20 |
Rob Allison (Member) |
12:30 |
Richard Atkinson (Member) |
12:40 |
Samuel Pyman (Member) |
12:50 |
Christopher Naylor (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
Joe Payette (Member) |
13:30 |
John Gibbons (Member) |
13:40 |
Finlay Lazenby (Member) |
13:50 |
David Venables (Member) |
14:00 |
Peter Watson (Member) |
14:10 |
Robin Nicholls (Member) |
14:20 |
John Ferguson (Member) |
14:30 |
Martin A Holden (Guest/Member) |
14:50 |
Sam Goodfellow (Member) |
15:00 |
Roderick Smith (Member) |
15:30 - 17:30 |
KINGS CLUB 19TH - General Info |
15:30 |
Paul Harrison (Member) |
15:50 |
Andrew Beardmore (Member) |
16:00 |
Mark Davies (Member) |
16:10 |
Carl Westerman (Member) |
16:20 |
George Davies (Member) |
16:30 |
Max M. W. Sowray (Member) |
16:40 |
Mark Richardson (Member) |
17:00 |
Jonny Tattersall (Member) |
17:10 |
Darren Swales (Member) |
17:20 |
Jack Farrer (Member) |
17:30 |
Matthew Fowler (Member) |
17:40 |
James Watson (Member) |
17:50 |
Charlie Lumsden (Member) |
18:00 - 19:00 |
New Members Evening - General Info |
18:00 |
Jonathan Callard (Member) |
18:10 |
Jack Hanson (Member) |
18:20 |
Kaif Shazad (Member) |
18:50 |
Josh Dennis (Member) |
Thu 9 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
(Reserved For Members) |
07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 |
Ian Holmes (Member) |
08:10 |
jamie Lumsden (Member) |
08:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:30 - 08:40 |
(Reserved For Members) |
08:50 |
Nick Crouse (Member) |
09:00 |
Phillip Ashby (Member) |
09:10 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:20 |
Richard McVeagh (Member) |
09:30 |
Douglas Gillies (Member) |
09:40 |
Thomas Hailwood (Member) |
09:50 |
Linda Herman (Member) |
10:00 - 11:00 |
Ladies B Team v Keighley - Dining Room |
10:00 - 12:00 |
Liz Haw/HDLSGC - New Meeting Room |
10:00 |
Charlotte Franks (Member) |
10:10 |
Daily Mail Match (Competition) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:30 |
David Walkinshaw (Member) |
10:40 - 12:00 |
Ladies B Team V Keighley (Team) |
12:10 |
Colin McCaw (Member) |
12:30 |
Alan Wells (Member) |
13:00 |
Sam Everson (Member) |
13:10 |
Matthew Wilfan (Guest/Member) |
13:20 |
Alfie Dean (Member) |
13:30 |
Jonathan Callard (Member) |
13:50 |
Neil Wallace (Guest/Member) |
15:00 - 16:00 |
Ladies B Team v Keighley - Dining Room |
15:10 |
George Huber (Member) |
15:30 |
Jack De Gruchy (Member) |
15:40 |
Margaret Lander (Member) |
15:50 |
David Frayne (Member) |
16:30 |
William Bailey (Member) |
17:00 |
Max Sowray (Member) |
17:30 |
Richard Harrison (Member) |
17:50 |
William Merchant (Member) |
18:00 - 19:00 |
New Members Evening - TBC - General Info |
18:00 |
Jonny Noble (Member) |
18:10 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
18:20 |
Blair Scott (Member) |
18:30 |
Paul Martin (Member) |
18:40 |
Josh Dennis (Member) |
19:00 |
Elliot Owen (Member) |
Fri 10 May |
06:50 - 07:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Headingley - Away Fixture |
08:00 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
08:10 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Duncan Ward (Member) |
09:20 |
Neil Parker (Member) |
09:30 |
Matthew Fowler (Guest/Member) |
09:40 |
Ronald Strutt (Member) |
09:50 |
Richard Wright (Member) |
10:00 |
Andy Beety (Member) |
10:10 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:20 |
Simon Rose (Member) |
10:30 - 11:20 |
Ian Feetham (Visitor) |
11:00 - 12:00 |
Richard Mackenzie & Ken Ward - New Meeting Room |
11:30 |
Finlay Lazenby (Member) |
11:40 |
Michael Gray (Member) |
12:00 |
Lynne Shears (Member) |
12:10 |
Archie Atkinson (Member) |
12:20 |
Charlie Lumsden (Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:40 |
Summer Vase Match (Club Match) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Barry Blake (Member) |
13:10 |
Tim McIntyre (Member) |
13:20 |
David Gill (Member) |
13:30 |
Margaret Lander (Member) |
13:40 |
Shaun Johnson (Member) |
13:50 |
David Cooper (Member) |
14:00 |
Ben Garrett (Member) |
14:10 |
Stephen Jordan (Member) |
14:30 |
Richard Watkin (Member) |
14:50 |
Sam Goodfellow (Member) |
15:00 |
Andrew McPhee (Member) |
15:10 |
Neil Diamond (Member) |
15:20 |
Tom Wright (Visitor) |
15:30 |
Richard Jefferson (Member) |
15:40 |
Paul Harrison (Member) |
15:50 |
Keir Parker (Member) |
16:00 |
Marc Rice (Member) |
16:10 |
Anne Lawson (Member) |
16:20 |
Sam Bainbridge (Member) |
16:30 |
James Watson (Member) |
16:40 |
Alfie Lumsden (Member) |
16:50 |
Alex Pouncett (Member) |
17:00 |
Nick Crouse (Member) |
17:20 |
Sam Frankland (Member) |
17:30 |
Nick Trowell (Member) |
18:00 |
Harry Kirk (Member) |
18:20 |
Harry Lee (Member) |
18:30 |
Jack Hanson (Member) |
Sat 11 May |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
Individual Stableford (Competition) |
08:30 - 09:00 |
Ladies Weekend League v Bedale - Away Fixture |
14:36 |
Blair Scott (Member) |
14:45 |
Joe Slater (Member) |
14:54 |
Jack Pepper (Member) |
15:03 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
15:12 - 15:21 |
Neil Finnie (Visitor) |
15:30 - 15:39 |
Andrew Elwell (Visitor) |
15:48 |
Thomas Bethell (Member) |
17:27 |
Max Biltcliffe (Visitor) |
17:54 |
Finlay Lazenby (Member) |
18:03 |
Elliot Pickering (Member) |
Sun 12 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Sam Frankland (Member) |
09:20 |
Douglas Gillies (Member) |
09:30 - 12:30 |
Ladies Committee Meeting - Small Lounge |
09:30 |
Jonathan Pepper (Member) |
09:40 |
Robert Gray (Guest/Member) |
09:50 |
Alfie Dean (Member) |
10:00 |
Jennifer Hill (Member) |
10:10 |
Pat Benson (Member) |
10:20 |
Boo Orman (Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:40 |
Delma Bode (Club Match) |
10:50 |
Jack Pepper (Member) |
11:00 - 11:10 |
Les Gill (Visitor) |
11:20 |
Karen Myers (Member) |
11:30 |
Charlotte Franks (Member) |
11:40 |
Mark Hirst (Visitor) |
11:50 |
Kane Frost (Visitor) |
12:00 |
Judith Nickols (Club Match) |
12:10 |
Caroline Ogden (Member) |
12:20 |
Alex Briggs (Member) |
12:30 |
Simon Wheeler (Member) |
12:40 |
Vicki Copeland (Guest/Member) |
12:50 |
Richard Geary (Member) |
13:00 |
Nick Schumacher (Member) |
13:10 |
George Davies (Member) |
13:20 |
Peter Trueman (Member) |
13:40 |
Douglas Smith (Member) |
13:50 |
Tom Robinson (Guest/Member) |
14:00 - 14:50 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:10 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
15:30 |
Richard Brady (Member) |
15:40 |
Paul Lewis (Member) |
16:00 |
John Lewis (Member) |
16:10 |
Harry Frankland (Member) |
16:20 |
Graeme Kerr (Member) |
17:10 |
Thomas Bethell (Member) |
18:00 |
Carl Winston (Member) |
19:00 |
Elliot Owen (Member) |
Mon 13 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
John Gibbons (Member) |
09:50 |
Peter Banks (Member) |
10:00 |
Ladies Veterans Salver (Club Match) |
10:10 |
Jack De Gruchy (Member) |
10:20 |
Michael Clarke (Member) |
10:30 |
Frank Roberts (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 - 13:00 |
METCALFE - New Meeting Room |
11:00 |
Andy Beety (Member) |
11:10 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:20 |
King (Corporate) |
11:30 |
Lindsay Raybaud (Member) |
11:50 |
Richard McVeagh (Member) |
12:00 |
Ralph Zoing (Visitor) |
12:30 - 15:00 |
RUTH TOWNROW - Dining Room |
12:30 |
Larry McLemore (Member) |
12:40 |
Vets Salver KO (Club Match) |
12:50 |
Linda Herman (Member) |
13:00 |
Frank Farmer (Member) |
13:20 |
Davidson Quaich (Competition) |
13:50 |
Steve Erskine (Member) |
14:00 - 14:10 |
York GC (Complimentary) |
14:20 |
Andy Partridge (Member) |
14:30 |
Margaret Lander (Member) |
14:40 |
Brendan Roe (Member) |
15:00 |
John Shepherd (Guest/Member) |
15:30 |
Carl Winston (Member) |
15:50 |
Joe Slater (Member) |
16:00 |
Ian Bexon (Guest/Member) |
16:10 |
Andrew McPhee (Member) |
16:20 |
Alex Pouncett (Member) |
16:30 |
Robbie Blair (Member) |
16:40 |
Paul Farrand (Member) |
16:50 |
Michael Harrison (Member) |
17:00 |
Paul Martin (Member) |
17:10 |
James Watson (Member) |
17:20 |
George Davies (Member) |
17:30 |
Edward Browne (Member) |
17:50 |
Harry Kirk (Member) |
18:30 - 21:30 |
ROTARY - Dining Room |
18:30 |
Roderick Smith (Member) |
Tue 14 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Alfie Dean (Member) |
07:40 |
(Reserved For Members) |
07:50 - 08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Rabbits Dalegatesforth Trophy Round 1 - Horsforth - Away Fixture |
08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 10:50 |
R & A Coronation Foursomes (Competition) |
11:00 - 12:00 |
Ladies 9 Hole Q Stableford (Competition) |
12:20 |
Sam Frankland (Member) |
12:30 - 14:30 |
Mr Whittam - Main Lounge |
12:30 - 12:50 |
Morcambe Golf Club (Society) |
13:10 - 13:20 |
Hustlers Society (Society) |
13:50 |
Richard Barratt (Member) |
14:00 |
Jerrold Whittam (Visitor) |
14:20 |
John Myers (Member) |
15:20 |
John Gray (Member) |
15:30 |
Andrew McPhee (Member) |
15:40 |
Tim McIntyre (Member) |
16:00 - 17:00 |
Junior Rookies (Ian Holmes) - 19th and Course - General Info |
16:00 - 17:10 |
2nd Team V Rudding Park (Team) |
17:30 |
Richard Harrison (Member) |
18:10 |
Jonny Noble (Member) |
20:00 - 21:00 |
Men's 2nd Team vs Rudding Park Home - Dining Room |
Wed 15 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Ian Holmes (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
John Parker (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Roger Willacott (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Brian Haines (Member) |
11:50 |
Sean Stanton (Member) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:20 |
Robert Gray (Member) |
12:30 |
John Crowther (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
David Venables (Member) |
13:30 |
Bronze Trophy (Club Match) |
13:50 |
Peter Trueman (Member) |
14:00 |
Robin Hinchley (Member) |
14:10 |
David Sadler (Member) |
14:20 |
David Rance (Member) |
14:30 |
Peter Watson (Member) |
15:30 |
Carl Westerman (Member) |
16:00 |
Paul Martin (Member) |
16:10 |
Tim Moorhouse (Member) |
16:20 |
Nigel Golden (Member) |
16:30 |
Mark Richardson (Member) |
16:40 |
Mark Davies (Member) |
16:50 |
Luke Edwards (Member) |
17:00 |
Ian Dick (Member) |
17:10 |
Jack Farrer (Member) |
17:20 |
Darren Swales (Member) |
17:30 |
David Keywood (Member) |
17:40 |
Jonathan Callard (Member) |
18:00 |
Sam Goodfellow (Member) |
18:10 |
Arran Armstrong (Member) |
18:20 |
Elliot Pickering (Member) |
18:30 |
Nick Trowell (Member) |
18:40 |
Thomas Hailwood (Member) |
Thu 16 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Garforth - Away Fixture |
08:00 |
Alfie Redman (Member) |
08:10 |
(Reserved For Members) |
08:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:30 - 12:00 |
Board Meeting- New Meeting room - New Meeting Room |
08:30 |
John Smart (Member) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 |
Linda Herman (Member) |
09:10 |
Malcolm Grayson (Member) |
09:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:30 |
Robert Frater (Member) |
09:40 - 09:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:00 |
Elizabeth Goody (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Scott Brown (Member) |
10:40 |
Tom Campbell (Visitor) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:10 |
Norman Lightfoot (Member) |
11:30 - 12:30 |
Social Committee - Small Lounge |
12:00 - 12:20 |
Steven Pearson (Visitor) |
12:30 |
Ian Holmes (Member) |
12:50 |
RICHARD BUCKLEY (Visitor) |
13:00 - 13:10 |
York GC (Complimentary) |
14:00 |
Derek Helme (Member) |
15:00 |
John Meredith (Member) |
15:30 |
Karl Wilkinson (Member) |
16:20 |
Paul Lai (Member) |
16:30 |
Nick Crouse (Member) |
16:50 |
Peter Trueman (Member) |
17:00 - 17:10 |
Sam Goodfellow (Guest/Member) |
17:30 |
Charlie Holtham (Member) |
18:20 |
Matthew Wilfan (Member) |
Fri 17 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Duncan Ward (Member) |
09:30 |
Bookable For Members (Member) |
09:40 |
Celia Fowler (Member) |
09:50 |
Jo Crouse (Member) |
10:00 |
Lorraine Blackamore (Member) |
10:10 |
Andrew McPhee (Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Guest/Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:10 |
Phillip Ashby (Member) |
11:20 |
Les Lomax (Corporate) |
11:30 |
John Shepherd (Member) |
11:50 |
Ashley Alger (Member) |
12:00 |
David Balsdon (Member) |
12:10 |
Vanessa Conway (Member) |
12:20 |
David Taylor (Member) |
12:30 |
Elliot Pickering (Member) |
12:40 |
Billy Burgoyne (Guest/Member) |
12:50 |
Glenn Manby (Guest/Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
13:10 - 13:30 |
Omega Consultancy Engineers (ProGame (Corporate) |
13:40 |
Carl Winston (Member) |
14:00 |
Margaret Lander (Member) |
14:10 |
William Merchant (Member) |
14:30 |
Joe Slater (Member) |
14:40 |
Ian Blackstone (Member) |
15:00 |
Margaret Wildridge (Member) |
15:10 |
Dave Rowntree (Guest/Member) |
15:20 |
Jonathan Callard (Member) |
15:30 |
Charles Lane (Member) |
16:00 |
Nick Schumacher (Member) |
16:10 |
David Keywood (Member) |
16:20 |
Daniel Westerman (Member) |
16:30 |
Keir Parker (Member) |
16:50 |
Martin Holden (Member) |
17:00 |
Jack De Gruchy (Member) |
17:10 |
Nick Crouse (Member) |
17:30 |
Finlay Lazenby (Member) |
17:50 |
Nick Trowell (Member) |
18:00 |
Steven Riley (Member) |
18:10 |
Jack Pepper (Member) |
Sat 18 May |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
Anniversary Salver (Inc. Indiv Medal) (Competition) |
14:36 |
Sarah Pearson (Member) |
14:45 - 15:03 |
Stephen Twist (Visitor) |
15:12 |
Carl Winston (Member) |
15:21 |
Scott Brown (Member) |
15:30 |
Jack Hanson (Member) |
19:42 |
Thomas Bethell (Member) |
Sun 19 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Bob Ansell (Member) |
09:20 |
Richard Brady (Member) |
09:30 |
Nick James (Member) |
09:40 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
09:50 |
Charlie Holtham (Member) |
10:00 |
Caroline Wood (Member) |
10:10 |
Ladies Bronze Trophy Match (Club Match) |
10:20 |
Robert Gray (Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:40 |
Harvey Swales (Guest/Member) |
10:50 |
Karen Myers (Member) |
11:00 - 11:40 |
Damien Herbert (Visitor) |
11:50 - 13:00 |
Mixed Alf Atkinson Trophy & Ping Comp (Competition) |
13:10 |
Sheeyun Park (Visitor) |
13:20 |
HDUGC Courtesy (Complimentary) |
13:30 |
Simon Rodham (Member) |
13:40 |
Thomas Hailwood (Member) |
13:50 |
Linda McDowall (Member) |
14:00 - 14:20 |
Nick Jarrett (Corporate) |
14:30 - 15:30 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:40 |
David Gill (Member) |
16:00 |
Joe Payette (Member) |
16:10 |
Caroline Wood (Member) |
16:20 |
Lynne Shears (Member) |
16:50 |
Vicki Copeland (Member) |
19:00 |
Elliot Owen (Member) |
20:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
Mon 20 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 09:30 |
Seniors v Fulford - Dining Room |
09:10 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:20 |
Mark Hardcastle (Member) |
09:30 |
Richard Wright (Member) |
09:40 |
Simon Rose (Member) |
09:50 - 10:40 |
Seniors V Fulford (Team) |
10:50 |
Parkin (Visitor) |
11:00 - 11:30 |
Malcolm Hendry (Visitor) |
11:40 |
Peter Dean (Member) |
11:50 |
John Gibbons (Member) |
12:00 |
Brian Hunsley (Member) |
12:10 |
Frank Farmer (Member) |
12:20 |
Peter Banks (Member) |
12:30 |
Karen Myers (Member) |
12:40 |
Ann Winship (Member) |
13:00 |
David Tree (Member) |
13:10 |
Keith Florence (Member) |
13:40 |
David Balsdon (Member) |
13:50 |
Alex Pouncett (Member) |
14:10 |
John Lewis (Member) |
15:00 - 16:00 |
Seniors v Fulford - Dining Room |
15:20 |
Michael O'Shea (Member) |
15:30 |
Henry Weemes (Member) |
16:10 |
Vincent McLaughlin (Member) |
16:20 |
Matthew Wilfan (Member) |
16:30 |
Joe Slater (Member) |
16:40 |
Elliot Pickering (Member) |
17:00 |
Simon Rodham (Member) |
17:20 |
John Gray (Member) |
17:30 |
Richard Brady (Member) |
17:50 |
Charlie Holtham (Member) |
18:10 |
Tom Birtwhistle (Member) |
18:20 |
Luke Jackson (Member) |
18:30 - 21:30 |
ROTARY - Dining Room |
Tue 21 May |
06:50 - 07:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:20 |
(Reserved For Members) |
07:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:40 |
Simon Chadwick (Member) |
07:50 - 08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
John Smart (Member) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 - 10:50 |
Ping 4BBB Stableford (Competition) |
11:00 - 12:30 |
Risk & Compliance Meeting - New Meeting Room |
11:00 - 12:00 |
Ladies 9 Hole Q Stableford (Competition) |
12:10 |
King (Corporate) |
12:30 - 14:30 |
sue wilcock back care group - Dining Room |
12:30 |
Marc Wenig (Visitor) |
12:40 |
Billy Burgoyne (Member) |
12:50 |
Robin Ingledew (Member) |
13:00 |
Keith Harrison (Member) |
13:30 |
Max Sowray (Member) |
13:40 |
Norman Lightfoot (Member) |
13:50 |
William Merchant (Member) |
14:10 |
Jonathan Callard (Member) |
14:20 |
Charles Lane (Member) |
15:30 |
Tom Cowie (Member) |
16:00 - 17:00 |
Junior Rookies (Ian Holmes) - 19th and Course - General Info |
16:00 - 18:00 |
1st Team V Oakdale (Team) |
18:30 |
Nathan Merchant (Member) |
18:50 |
David Girling (Member) |
20:00 - 21:00 |
Men's 1st Team vs Oakdale Home - Dining Room |
Wed 22 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 14:00 |
Keith Duff, GEO Certification Review - New Meeting Room |
09:10 |
Ray Geary (Member) |
09:20 |
Duncan Ward (Member) |
09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
Bob Fox (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Haines (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Mike Lennon (Guest/Member) |
13:10 |
Elliot Pickering (Member) |
13:20 |
David Venables (Member) |
14:00 - 15:00 |
MD/JM Ground 2 Control Meeting - New Meeting Room |
14:10 |
Andy Partridge (Member) |
14:20 |
Peter Watson (Member) |
14:30 |
Jerome Peel (Member) |
14:40 |
Frank Roberts (Member) |
16:00 |
Roderick Smith (Member) |
16:10 |
Nigel Golden (Member) |
16:20 |
Tim Moorhouse (Member) |
16:40 |
Mark Richardson (Member) |
16:50 |
Darren Swales (Member) |
17:30 |
Daniel Westerman (Member) |
17:40 |
Jonny Noble (Member) |
Thu 23 May |
06:50 - 07:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:40 |
Simon Chadwick (Member) |
07:50 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Rabbits v Easingwold - Away Fixture |
08:10 |
(Reserved For Members) |
08:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
(Reserved For Members) |
09:00 |
Linda Herman (Member) |
09:10 |
Malcolm Grayson (Member) |
09:20 |
Stephen Jordan (Guest/Member) |
09:30 |
Bob Fox (Member) |
09:40 |
Karen Myers (Member) |
09:50 |
Patricia Capps (Member) |
10:00 - 11:00 |
Ladies B Team v Selby - Dining Room |
10:00 - 10:30 |
Michael Irvine (Visitor) |
10:40 |
Buffer (Closed) |
10:50 - 12:10 |
Ladies B Team V Selby (Team) |
12:30 |
Lorraine Blackamore (Member) |
12:50 |
RICHARD BUCKLEY (Visitor) |
13:00 |
Andy Partridge (Member) |
13:10 |
Kevin Dalton (Member) |
13:20 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
13:30 |
Elliot Pickering (Member) |
13:40 |
Douglas Gillies (Member) |
13:50 |
Derek Helme (Member) |
14:00 |
David Venables (Member) |
14:10 |
Duncan Ward (Member) |
14:30 |
John Clarke (Member) |
14:40 |
Bob Ansell (Member) |
14:50 |
William Merchant (Member) |
15:00 - 16:00 |
Ladies B Team v Selby - Dining Room |
15:20 |
Joe Slater (Member) |
15:30 |
Alan Firth (Member) |
16:00 |
Tim Fox (Member) |
16:20 |
Jacob Gray (Member) |
16:30 |
Michael Kent (Member) |
16:40 |
Nick Crouse (Member) |
Fri 24 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Duncan Ward (Member) |
09:30 |
Viv Allison (Member) |
09:40 |
Jennifer Hill (Member) |
09:50 |
Pat Benson (Member) |
10:00 |
Brian Hunsley (Member) |
10:10 |
(Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
Alex Pouncett (Member) |
11:20 |
Elliot Pickering (Member) |
11:30 |
Tony Knopp (Member) |
11:40 |
Matthew Blackamore (Member) |
11:50 |
Jake Peters (Member) |
12:10 |
Joe Payette (Member) |
12:20 |
Simon Rodham (Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:40 |
Billy Burgoyne (Member) |
12:50 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
13:00 |
David Tree (Member) |
13:10 |
John Crowther (Member) |
13:20 |
Polly Brettle (Member) |
13:30 |
Edward Garnett (Member) |
13:40 |
Max Sowray (Member) |
13:50 |
Lindsay Bancroft (Member) |
14:00 |
Josh Kay (Visitor) |
14:10 |
Joe Slater (Member) |
14:20 |
Andy Partridge (Member) |
14:30 |
Michael Clarke (Member) |
15:10 |
Richard Pitt (Member) |
15:30 |
Jack De Gruchy (Member) |
16:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
16:20 |
Nick Crouse (Member) |
16:30 |
Ralph Taylor (Member) |
16:50 |
Sam Bainbridge (Member) |
17:00 |
Sam Frankland (Member) |
17:10 |
Paul Martin (Member) |
17:40 |
Josh Dennis (Member) |
18:00 |
William Merchant (Member) |
18:10 |
Adam Crawfurd-Porter (Member) |
Sat 25 May |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
Annual Stableford Rd 1 (Competition) |
14:36 |
Alison Port (Member) |
14:45 |
Jack Pepper (Member) |
14:54 |
Polly Brettle (Guest/Member) |
15:03 |
Adam Crawfurd-Porter (Member) |
15:21 |
Nicholas Alger (Guest/Member) |
15:30 |
James Haveron (Member) |
15:39 |
Thomas Bethell (Guest/Member) |
15:57 |
Alfie Lumsden (Member) |
16:06 |
Elliot Pickering (Member) |
16:24 |
Michael O'Shea (Member) |
16:33 |
Nick Crouse (Member) |
17:27 |
Chris Fisher (Member) |
17:36 |
Finlay Lazenby (Member) |
Sun 26 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Samuel Pyman (Member) |
09:20 |
Ian Bexon (Member) |
09:30 |
Matthew Wilfan (Member) |
09:40 |
Jennifer Hill (Member) |
09:50 |
Ladies Alternate Day Stablefird -18 Hole (Competition) |
10:00 - 10:10 |
John skidmore (Visitor) |
10:20 |
James McNaught (Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:40 |
Robert Gray (Member) |
11:30 |
Neil Diamond (Guest/Member) |
11:40 |
Lynne Shears (Member) |
11:50 |
Jim Weaver (Member) |
12:30 |
Alfie Dean (Member) |
13:00 |
Sheeyun Park (Member) |
13:30 |
Celia Fowler (Member) |
13:50 |
John Lewis (Member) |
14:00 - 14:50 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:20 |
Simon Wheeler (Member) |
17:10 |
Michael O'Shea (Member) |
Mon 27 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
Members Roll Up (Member) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
09:30 |
David Rance (Member) |
09:40 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:50 |
John Gibbons (Member) |
10:00 |
Ann Jowett (Member) |
10:10 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Charles Lane (Member) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Peter Banks (Member) |
11:20 |
Chris Jacks (Member) |
11:30 |
Ian Jones (Visitor) |
11:40 |
Karen Myers (Member) |
11:50 |
Margaret Brown (Member) |
12:00 |
Joe Whiteley (Member) |
12:10 |
Larry McLemore (Member) |
12:20 |
Vicki Copeland (Member) |
12:30 |
Robin Nicholls (Member) |
12:40 |
George Huber (Member) |
12:50 |
Alfie Weaver (Member) |
13:00 |
Alan Wells (Member) |
13:10 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
13:20 |
Thomas Bethell (Member) |
13:30 |
Bob Perry (Member) |
13:40 |
Paul Robinson (Member) |
13:50 |
Joe Payette (Member) |
14:30 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
15:00 |
Carl Winston (Member) |
15:20 |
Nicholas Alger (Member) |
15:30 |
John Lewis (Member) |
15:40 |
Henry Weemes (Member) |
15:50 |
Marc L Rice (Member) |
16:00 |
Tim North (Member) |
16:10 |
Peter Raybaud (Member) |
16:30 |
Richard Geary (Member) |
16:50 |
Nathan Merchant (Member) |
17:00 |
Brendan Roe (Member) |
17:10 |
Elliot Pickering (Member) |
17:20 |
Josh Dennis (Member) |
18:30 |
Michael O'Shea (Member) |
Tue 28 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Jack Hanson (Member) |
07:40 |
Simon Chadwick (Member) |
07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 |
Richard Bond (Member) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
John Smart (Member) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
(Reserved For Members) |
08:50 |
Jack Robinson (Member) |
09:00 - 10:50 |
Ladies Monthly Stableford & Jubilee Cup (Competition) |
11:00 - 12:00 |
Ladies 9 Hole Q Stableford (Competition) |
12:10 |
Colin Hart (Visitor) |
12:20 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
12:30 |
Robert Almond (Member) |
13:00 |
William Watson (Member) |
13:10 |
Michael Wheeler (Member) |
14:10 |
Derek Helme (Member) |
15:00 |
jamie Lumsden (Member) |
15:30 |
Tim McIntyre (Member) |
15:40 |
Nick Schumacher (Member) |
15:50 |
Sam Bainbridge (Member) |
16:00 - 18:00 |
1st Team V Ripon (Team) |
18:10 |
Simon Wheeler (Member) |
18:30 |
Jack Farrer (Member) |
20:00 - 21:00 |
1st Team v Ripon - Dining Room |
Wed 29 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
David Keywood (Member) |
09:20 |
Ray Geary (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
Roger Willacott (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Rayner (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Haines (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:50 |
Robert Gray (Member) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:10 |
James Stewart (Visitor) |
12:20 |
Rob Allison (Member) |
12:30 |
Larry McLemore (Member) |
12:40 |
Robin Jackson (Member) |
12:50 |
David Venables (Member) |
13:00 |
John Gibbons (Member) |
13:10 |
Huw Evans (Member) |
13:20 |
Peter Trueman (Member) |
13:30 |
Andy Partridge (Member) |
13:40 |
David Sadler (Member) |
13:50 |
Jerome Peel (Member) |
14:00 - 14:20 |
Kevin Dalton (Guest/Member) |
14:30 |
Finlay MacNicoll (Member) |
14:40 |
Oli McBurnie (Visitor) |
14:50 |
John Margerison (Member) |
15:00 |
David Frayne (Member) |
15:10 |
Billy Burgoyne (Member) |
15:20 |
Alfie Lumsden (Member) |
15:30 |
Sam Bainbridge (Member) |
15:40 |
Johnny Pearson (Member) |
15:50 |
Scott Brown (Member) |
16:00 |
Nick Schumacher (Member) |
16:10 |
Mark Richardson (Member) |
16:20 |
Nigel Golden (Member) |
16:30 |
Paul Martin (Member) |
16:40 |
Charlie Richardson (Member) |
17:00 |
Kevin Howe (Member) |
17:10 |
Chris Ball (Member) |
17:20 |
Ian Dick (Member) |
17:30 |
Jonathan Callard (Member) |
17:40 |
Simon Wheeler (Member) |
18:00 |
Jack Hanson (Member) |
18:10 |
Adam Crawfurd-Porter (Member) |
18:40 |
Richard Brady (Member) |
19:00 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
Thu 30 May |
06:50 - 07:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:50 |
Simon Chadwick (Member) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Scarcroft - Away Fixture |
08:00 |
Dan Lupton (Member) |
08:10 |
(Reserved For Members) |
08:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:30 - 09:00 |
Rabbits v Pike Hills - Away Fixture |
08:30 |
John Smart (Member) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 |
Ronald Strutt (Member) |
09:10 |
(Reserved For Members) |
09:20 |
Bookable For Members (Member) |
09:30 |
Robert Frater (Member) |
09:40 |
Linda McPhee (Member) |
09:50 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
10:00 - 11:00 |
Ladies Scratch Team v Middlesbrough - Dining Room |
10:00 |
Dorothy Ingledew (Member) |
10:10 |
Bookable For Members (Competition) |
10:20 |
Charlotte Franks (Member) |
10:30 |
Jennifer Hill (Member) |
10:40 - 12:00 |
Ladies Scratch V Middlesbrough (Team) |
12:10 |
David Walkinshaw (Member) |
12:30 |
Lee Scott (Member) |
12:40 |
Peter Ramsden (Visitor) |
12:50 |
Vijay Jaymal (Member) |
13:00 |
David Gill (Member) |
13:10 |
Carl Bearman (Member) |
13:20 |
Blackmore Films (Via Corporate Golf) (Corporate) |
13:30 |
Ladies Dobson Cup Match (Club Match) |
13:50 |
Derek Helme (Member) |
14:00 - 14:10 |
Fulford Courtesy (Reciprocal) |
14:20 |
Samuel Pyman (Member) |
14:30 |
Paul Williams (Member) |
14:40 |
Charles Lane (Member) |
14:50 |
Michael Clarke (Member) |
15:00 - 16:00 |
Ladies Scratch Team v Middlesbrough - Dining Room |
15:00 |
Harry Chapman (Member) |
15:20 |
Jonathan Callard (Member) |
16:00 - 17:10 |
2nd Team V Bedale (Team) |
17:20 |
Alex Pouncett (Member) |
17:30 |
Richard Harrison (Member) |
17:40 |
Simon Lewis (Member) |
17:50 |
David Taylor (Member) |
18:00 |
Elliot Pickering (Member) |
18:10 |
Isaac Merchant (Member) |
18:50 |
Luke Jackson (Member) |
Fri 31 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 15:30 |
Junior Rookies (Ian Holmes) - 19th and Course - General Info |
09:10 |
Duncan Ward (Member) |
09:20 |
Neil Parker (Member) |
09:30 |
David Walker (Member) |
09:40 |
Linda McPhee (Member) |
09:50 - 10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Ronald Strutt (Member) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
11:10 |
John Crowther (Member) |
11:20 |
Joe Payette (Member) |
11:30 |
Tom Cowie (Member) |
11:40 |
John Gray (Member) |
11:50 |
John Parry (Member) |
12:20 |
Billy Burgoyne (Member) |
12:30 |
David May (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
13:10 |
Mike Lennon (Member) |
13:20 |
Margaret Hunt (Member) |
13:30 - 13:40 |
Junior Rookes (Via Ian Holmes (Guest/Member) |
13:50 - 14:00 |
Junior Rookies (Via Ian Holmes) (Guest/Member) |
14:10 |
Joshua Brindley (Member) |
14:20 |
Noah Binns (Member) |
14:30 |
Harry Chapman (Member) |
14:40 |
Sheeyun Park (Member) |
14:50 |
jamie Lumsden (Member) |
15:00 |
Margaret Lander (Member) |
15:10 |
Ann Winship (Member) |
15:30 |
Ben Davies (Member) |
15:40 |
Carl Bearman (Member) |
16:00 |
Darren Swales (Member) |
16:10 |
Tom Birtwhistle (Member) |
16:20 |
Viv Allison (Member) |
16:30 |
Nick Crouse (Member) |
17:00 |
Joe Slater (Member) |
17:10 |
Vincent McLaughlin (Member) |
17:20 |
Jack De Gruchy (Member) |
18:00 |
Jack Farrer (Member) |
18:20 |
Harry Kirk (Member) |