Time |
Name |
Mon 1 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Peter Trueman (Member) |
09:40 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:50 |
(Reserved For Members) |
10:00 |
Shaun Johnson (Member) |
10:10 |
Peter Banks (Member) |
10:20 - 10:30 |
(Reserved For Members) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Andy Beety (Member) |
11:10 |
Chris Jacks (Member) |
11:30 |
alistair scott (Corporate) |
11:50 |
James Haveron (Member) |
12:10 |
Stephen Cock (Member) |
12:30 |
David Frayne (Member) |
12:50 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
13:00 |
Linda Herman (Member) |
13:20 |
John Lewis (Member) |
13:50 |
Sam Goodfellow (Member) |
14:00 |
Lindsay Raybaud (Member) |
14:10 |
Maggie Gobbi (Member) |
14:30 |
Stuart Reid (Member) |
14:40 |
Ben Ward (Member) |
17:00 |
Richard Jefferson (Member) |
Tue 2 Apr |
06:50 |
(Reserved For Members) |
07:00 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
(Reserved For Members) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 |
Paul Williams (Member) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Steve Dunn (Member) |
08:50 |
Gareth Sawyer (Member) |
09:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
09:10 |
Tim Gillatt (Member) |
09:20 |
Ian Hinson (Visitor) |
09:30 - 11:40 |
Ladies Forward Waltz (Competition) |
11:50 |
Dominic Creamer (Guest/Member) |
12:00 |
Cynthia Parker (Member) |
12:10 |
Sue Almond (Member) |
12:20 |
Robert Almond (Member) |
12:30 |
Robin Jackson (Member) |
12:40 |
Alan Horsfall (Member) |
12:50 |
Matthew Wilfan (Member) |
13:00 |
Bill Smith (Member) |
13:10 |
Andy Beety (Member) |
13:20 |
Ryan Dhinsa (Member) |
13:30 |
David Rance (Member) |
13:50 |
Noah Binns (Member) |
14:00 |
Roger Willacott (Member) |
14:10 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
14:30 |
Charles Lane (Member) |
14:40 |
Alfie Lumsden (Member) |
14:50 |
Jacob Slater (Member) |
15:00 |
Ben Garrett (Member) |
15:20 |
John Gray (Member) |
15:30 |
Tim McIntyre (Guest/Member) |
16:20 |
Carl Winston (Member) |
16:40 |
Ian Blackstone (Member) |
16:50 |
jamie Lumsden (Member) |
17:20 |
Paul Hazel (Member) |
17:50 |
Billy Burgoyne (Member) |
Wed 3 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
John Parker (Member) |
09:20 |
Ray Geary (Member) |
09:30 |
Alan Firth (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Haines (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
John Shepherd (Member) |
12:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
12:50 |
Paul Martin (Member) |
13:00 - 16:00 |
kings cllub - Dining Room |
13:30 |
Larry McLemore (Member) |
13:40 |
Robin Nicholls (Member) |
13:50 |
Peter Watson (Member) |
14:00 |
John Ferguson (Member) |
14:10 |
Andy Partridge (Member) |
15:00 |
Paul Lai (Member) |
16:00 |
Ben Garrett (Member) |
16:40 |
Max M. W. Sowray (Member) |
17:20 |
Thomas Hailwood (Member) |
Thu 4 Apr |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 |
Ronald Strutt (Member) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
John Aldington (Member) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:10 - 09:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:30 - 10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Charlotte Franks (Member) |
10:20 |
Lynne Shears (Member) |
10:30 |
Sue Almond (Member) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:30 |
Finlay Lazenby (Member) |
11:40 |
William Culver-Dodds (Member) |
11:50 |
Neil Baldwin (Member) |
12:00 |
Alan Horsfall (Member) |
12:10 |
Colin McCaw (Member) |
12:30 |
Jonathan Callard (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
Simon Butterwith (Member) |
14:00 |
Alistair Kaye (Member) |
14:20 |
Andy Partridge (Member) |
14:30 |
Sam Frankland (Member) |
15:00 |
Stephen English (Member) |
16:00 |
Carl Winston (Member) |
16:10 |
Richard Atkinson (Member) |
16:30 |
Josh Dennis (Member) |
16:40 |
Nick Crouse (Member) |
17:00 |
Tom Birtwhistle (Member) |
17:10 |
Ben Garrett (Member) |
17:20 |
Jonny Noble (Member) |
Fri 5 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Duncan Ward (Member) |
09:20 |
Neil Parker (Member) |
09:30 - 09:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:00 |
Ronald Strutt (Member) |
10:10 |
Boo Orman (Member) |
10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Firooz Olandj (Visitor) |
11:20 |
Sue Almond (Member) |
12:20 |
Billy Burgoyne (Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
14:00 |
Sam Everson (Member) |
16:20 |
Sam Goodfellow (Member) |
17:00 |
Robbie Blair (Member) |
Sat 6 Apr |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 13:51 |
Team Of 3 Stableford (Competition) |
14:00 |
Team Of 3 Stableford (Visitor) |
14:09 - 14:27 |
Team Of 3 Stableford (Competition) |
14:36 |
Sarah Pearson (Member) |
14:45 |
Alfie Redman (Member) |
14:54 |
Blair Scott (Member) |
15:03 |
Andrew McPhee (Member) |
15:48 |
Billy Burgoyne (Member) |
17:00 |
Richard Jefferson (Member) |
18:00 - 19:30 |
AGM - Dining Room |
Sun 7 Apr |
06:50 - 08:40 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:50 |
Jack Farrer (Guest/Member) |
09:00 |
Alfie Redman (Member) |
09:10 |
Chris Ball (Guest/Member) |
09:20 |
Peter Skardon (Guest/Member) |
09:30 |
David Walkinshaw (Member) |
09:40 |
(Reserved For Members) |
09:50 |
David Batty (Guest/Member) |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Robert Gray (Guest/Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:40 |
Billy Burgoyne (Guest/Member) |
11:00 |
Dan Asquith (Member) |
11:10 |
George Huber (Guest/Member) |
11:20 |
Richard Jefferson (Member) |
11:30 |
Andrew McPhee (Member) |
11:40 |
James Brennan (Member) |
12:00 - 12:30 |
Captains Drive In (Closed) |
12:30 - 16:30 |
Captains Drive In Lunch - Dining Room |
12:40 |
Charlie Lumsden (Member) |
13:20 |
Harry Kirk (Guest/Member) |
13:30 |
Frances Trowell (Member) |
13:50 |
Douglas Smith (Member) |
14:00 |
Hulse (Corporate) |
14:10 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
14:20 |
(Guest/Member) |
14:30 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
14:40 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Guest/Member) |
14:50 - 15:30 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:50 |
Robin Jackson (Member) |
Mon 8 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:30 |
Seniors Spring Meeting - Dining Room |
09:10 |
John Ferguson (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
09:30 |
Neil Parker (Member) |
09:40 |
Andrew McPhee (Member) |
09:50 |
Roger Bancroft (Member) |
10:00 |
Bob Fox (Member) |
10:20 |
John Gibbons (Member) |
10:30 |
Simon Rose (Member) |
10:40 |
Kevin Dalton (Member) |
10:50 |
Chris Jacks (Member) |
11:00 |
Andy Beety (Member) |
11:10 |
Robin Jackson (Member) |
11:20 |
Karen Myers (Member) |
12:00 |
Larry McLemore (Member) |
12:10 |
Christopher Naylor (Member) |
13:00 |
John Crowther (Member) |
13:10 |
Peter Dean (Member) |
13:50 |
Paul Hazel (Member) |
14:00 - 15:00 |
Seniors Spring Meeting - Dining Room |
14:00 |
Margaret Wildridge (Member) |
14:30 |
Vincent McLaughlin (Member) |
15:00 |
Roderick Smith (Member) |
15:10 |
Roger Willacott (Member) |
15:40 |
Charlie Sykes (Member) |
16:00 |
Matthew Wilfan (Member) |
16:30 |
Nick Crouse (Member) |
17:10 |
Sam Goodfellow (Guest/Member) |
17:40 |
Tom Birtwhistle (Member) |
18:00 |
Charlie Holtham (Member) |
18:30 - 20:00 |
ROTARY - Dining Room |
Tue 9 Apr |
06:50 |
Matthew Wilfan (Member) |
07:00 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 |
(Reserved For Members) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Alfie Dean (Member) |
08:50 |
Alan Horsfall (Member) |
09:00 |
(Reserved For Members) |
09:10 - 10:10 |
Ladies Captain V Ladies Secretary Match (Competition) |
10:20 - 11:30 |
Ladies Social Golf (Competition) |
11:40 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
11:50 |
Robert Almond (Member) |
13:30 |
Sam Everson (Member) |
14:00 |
Andrew McPhee (Member) |
15:00 - 15:30 |
Clare/Liz - New Meeting Room |
15:50 |
Tim McIntyre (Member) |
16:40 |
Ian Blackstone (Member) |
Wed 10 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Jonathan Voller (Member) |
09:20 |
Ray Geary (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Gordon Carr (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
Roger Willacott (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
John Parker (Member) |
11:40 |
Brian Haines (Member) |
11:50 |
John Shepherd (Member) |
12:00 - 13:00 |
Chairman - Meeting - New Meeting Room |
12:10 |
Michael Gray (Member) |
12:30 |
David Frayne (Member) |
12:50 |
Rob Allison (Member) |
13:10 |
Peter Watson (Member) |
13:20 |
Andy Partridge (Member) |
13:30 |
Robin Nicholls (Member) |
14:00 |
Paul Martin (Member) |
14:10 |
Andrew McPhee (Member) |
14:40 |
Joe Payette (Member) |
15:00 - 17:00 |
Ladies Committee Meeting - Dining Room |
16:00 - 17:00 |
Chairman - Meeting - New Meeting Room |
16:00 |
Stuart Reid (Member) |
16:20 |
Jack Farrer (Member) |
16:30 |
Frank Roberts (Member) |
16:40 |
Max Sowray (Member) |
16:50 |
Jack De Gruchy (Member) |
17:00 |
Ian Blackstone (Member) |
17:40 |
Billy Burgoyne (Member) |
Thu 11 Apr |
06:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:00 |
(Reserved For Members) |
07:10 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Pannal - Away Fixture |
08:00 |
Ian Holmes (Member) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 |
Paul Williams (Member) |
08:40 - 09:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 - 15:30 |
BAR INSTALL - General Info |
09:30 |
Douglas Gillies (Member) |
09:40 |
(Reserved For Members) |
09:50 |
Paul Lai (Member) |
10:00 - 11:00 |
Ladies A Team v Lees Hall - Dining Room |
10:00 |
Linda Herman (Member) |
10:10 |
Elizabeth Goody (Member) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:30 |
Peter Watson (Member) |
10:40 |
Karen Myers (Member) |
12:10 |
Derek Helme (Member) |
12:20 |
Charlotte Franks (Member) |
12:30 |
Larry McLemore (Member) |
13:00 |
Ray Bassett (Guest/Member) |
13:10 |
John Crowther (Member) |
13:20 |
YRGA (Competition) |
13:30 |
Ray Geary (Member) |
14:00 |
Nick Schumacher (Member) |
15:00 - 16:00 |
Ladies A Team v Lees Hall - Dining Room |
15:30 |
Tom Birtwhistle (Member) |
16:00 |
Caroline Wood (Member) |
16:10 |
Malcolm Dawson (Member) |
16:30 |
Scott (Corporate) |
16:40 |
Frank Roberts (Member) |
18:10 |
Thomas Bethell (Member) |
18:20 |
Thomas Hailwood (Member) |
Fri 12 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 10:00 |
Sustainability Meeting - New Meeting Room |
09:10 |
Duncan Ward (Member) |
09:20 |
Neil Parker (Member) |
09:30 |
Keith Florence (Member) |
09:40 - 09:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:00 |
Glenn Manby (Guest/Member) |
10:10 |
David Walkinshaw (Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Linda McPhee (Member) |
11:20 |
Daniel Westwood (Visitor) |
11:30 |
White Rose GB (Visitor) |
11:40 |
Michael Gray (Member) |
11:50 |
Sean Stanton (Member) |
12:00 |
Jo Crouse (Member) |
12:10 |
Nick James (Member) |
12:20 |
Richard Danby (Guest/Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:50 |
Elliot Owen (Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
13:20 |
David May (Member) |
13:40 |
Jerome Peel (Member) |
14:00 |
Charles Lane (Member) |
14:10 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
14:30 |
Sam Goodfellow (Member) |
14:50 |
jamie Lumsden (Member) |
15:00 - 16:00 |
Meeting (MD/AL) - New Meeting Room |
15:10 |
Joe Whiteley (Member) |
15:20 |
John Parkinson (Member) |
16:30 |
Charlie Mackenzie (Member) |
16:40 |
Alex Pouncett (Member) |
17:00 |
Bill Smith (Member) |
17:10 |
Thomas Hailwood (Member) |
17:30 |
Joe Payette (Member) |
Sat 13 Apr |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
Individual Stableford (Competition) |
14:36 |
Billy Burgoyne (Member) |
14:45 |
Alfie Redman (Member) |
14:54 |
Blair Scott (Member) |
15:03 |
Ben Garrett (Member) |
15:12 |
Paul Wardell (Member) |
15:21 |
Jack Hanson (Member) |
15:30 |
Nathan Merchant (Member) |
15:39 |
Charlie Mackenzie (Member) |
15:48 |
Caroline Wood (Member) |
16:06 |
jamie Lumsden (Member) |
Sun 14 Apr |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
09:10 |
Alfie Dean (Guest/Member) |
09:20 |
Blair Scott (Guest/Member) |
09:30 |
Richard Brady (Member) |
09:40 |
Caroline Wood (Member) |
09:50 |
Ladies Belmont Challenge 18 Holes Q (Competition) |
10:00 |
Margaret Bleasdale (Member) |
10:10 |
Margaret Wildridge (Member) |
10:20 |
Mark Fleet (Member) |
10:30 |
Charlotte Franks (Member) |
10:40 |
Vicki Copeland (Member) |
10:50 |
Harry Kirk (Member) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:10 |
Jo Crouse (Member) |
11:20 |
Jim Weaver (Member) |
11:30 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
11:40 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
11:50 |
Huw Evans (Member) |
12:10 |
mandy Partridge (Member) |
12:20 |
Finlay Lazenby (Member) |
12:30 |
Stott (Corporate) |
12:40 |
James Haveron (Member) |
13:00 |
Douglas Smith (Member) |
13:10 |
Joe Payette (Member) |
13:20 |
Harry Lee (Member) |
13:30 |
Jonathan Callard (Member) |
13:50 |
Keith Rogers (Guest/Member) |
14:10 |
Chris Johnson (Visitor) |
14:20 |
Jack Hanson (Member) |
14:30 - 15:30 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:40 |
John Lewis (Member) |
15:50 |
Fiona Gillies (Member) |
16:10 |
jamie Lumsden (Member) |
16:20 |
Darren Swales (Member) |
16:50 |
Paul Hazel (Member) |
Mon 15 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:30 |
Chairman - Meeting - New Meeting Room |
09:10 |
(Reserved For Members) |
09:20 |
jamie Lumsden (Member) |
09:30 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:40 |
John Gibbons (Member) |
09:50 |
Ann Jowett (Member) |
10:00 |
Bob Fox (Member) |
10:10 |
Peter Banks (Member) |
10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 - 12:00 |
Chairman - Meeting - New Meeting Room |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
David Thornborrow (Member) |
11:20 |
Karen Myers (Member) |
11:30 |
William Merchant (Member) |
13:00 |
Ray Bassett (Member) |
14:10 |
Margaret Wildridge (Member) |
14:20 |
Andrew McPhee (Member) |
14:40 |
John Lewis (Member) |
17:00 |
Christopher Naylor (Member) |
17:10 |
Sam Goodfellow (Member) |
17:20 |
Ben Garrett (Member) |
18:20 |
Luke Jackson (Member) |
18:30 - 21:30 |
ROTARY - Dining Room |
Tue 16 Apr |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
Bob Ansell (Member) |
07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Samuel Pyman (Member) |
08:50 |
Robin Ingledew (Member) |
09:00 - 11:30 |
Belmont Challenge (Competition) |
12:10 |
Stephen Cock (Member) |
12:30 |
Billy Burgoyne (Member) |
13:00 |
Jonathan Callard (Member) |
13:40 |
Steven Gac (Member) |
14:10 |
Paul Hazel (Member) |
16:00 |
Tim McIntyre (Member) |
16:10 |
Vincent McLaughlin (Member) |
16:30 |
Max Sowray (Member) |
16:50 |
Ian Blackstone (Member) |
17:40 |
Luke Jackson (Member) |
18:00 |
Harry Lee (Member) |
18:10 |
Charlie Lumsden (Member) |
18:30 - 19:30 |
RULES EVENING - Dining Room |
18:30 |
Roderick Smith (Member) |
Wed 17 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Danny Rowe (Member) |
09:20 |
John Parker (Member) |
09:30 |
Alan Firth (Member) |
09:40 |
Eric Wealleans (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
Roger Willacott (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Haines (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Rob Allison (Member) |
11:50 |
Richard Danby (Member) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:30 |
John Myers (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
John Gibbons (Member) |
13:30 |
Richard Atkinson (Member) |
13:50 |
Peter Watson (Member) |
14:00 |
David Sadler (Member) |
14:10 |
Andy Partridge (Member) |
15:00 |
Paul Martin (Member) |
15:30 |
Charlie Mackenzie (Member) |
15:40 |
Mark Davies (Member) |
15:50 |
Jack Farrer (Member) |
16:00 |
Joe Whiteley (Member) |
16:10 |
Carl Westerman (Member) |
16:20 |
Sam Bainbridge (Member) |
16:30 |
Robbie Blair (Member) |
16:40 |
Max Sowray (Member) |
16:50 |
Frank Roberts (Member) |
17:00 |
Darren Swales (Member) |
17:10 |
Ian Blackstone (Member) |
17:20 |
Simon Rodham (Member) |
17:30 |
Ryan Dhinsa (Member) |
18:30 |
Roderick Smith (Member) |
Thu 18 Apr |
06:50 |
Simon Rodham (Member) |
07:00 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
Paul Williams (Member) |
07:50 |
Andrew McPhee (Member) |
08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 - 10:30 |
Board Meeting - New Meeting Room |
08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 |
Malcolm Grayson (Member) |
09:10 |
Samuel Pyman (Member) |
09:20 |
Douglas Gillies (Member) |
09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:50 |
Nick Crouse (Member) |
10:00 - 11:00 |
Ladies B Team v KP Club - Dining Room |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Patricia Capps (Member) |
10:20 |
(Reserved For Members) |
10:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:40 - 12:00 |
Ladies B Team V KP Club (Team) |
12:10 |
Colin McCaw (Member) |
12:20 |
Charlotte Franks (Member) |
12:30 |
Ian Holmes (Member) |
12:40 |
Andy Partridge (Member) |
13:40 |
Carl Winston (Member) |
13:50 |
Andy Partridge (Member) |
14:00 - 15:30 |
Rabbits Dalegatesforth Trophy Round 1 (Competition) |
15:00 - 16:00 |
Ladies B Team v KP Club - Dining Room |
15:50 |
Max Sowray (Member) |
16:10 |
John Gray (Member) |
17:10 |
Harry Lee (Member) |
17:30 - 19:30 |
Rabbits Dalegatesforth Trophy Round 1 - Dining Room |
Fri 19 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Billy Burgoyne (Member) |
09:30 |
Duncan Ward (Member) |
09:40 - 09:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 - 14:00 |
MALCOM DAWSON - New Meeting Room |
11:00 |
Margaret Lander (Member) |
12:00 |
Joe Payette (Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Alistair Kaye (Member) |
13:20 |
Shaun Pendleberry (Guest/Member) |
13:40 |
Michael Gray (Member) |
14:00 |
Charles Lane (Member) |
14:10 |
Max Sowray (Member) |
15:00 |
Carl Winston (Member) |
15:20 |
Jonathan Callard (Member) |
15:30 - 16:40 |
Buffer (Team) |
16:50 - 17:40 |
1st Team V 2nd Team Social (Club Match) |
17:50 |
Nick Trowell (Member) |
18:00 |
Charlie Holtham (Member) |
18:10 |
Nicholas Alger (Member) |
18:20 |
Harry Lee (Member) |
18:30 |
Charlie Lumsden (Member) |
19:30 - 21:30 |
first v second teams - Dining Room |
Sat 20 Apr |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 - 14:27 |
April Medal Inc John Richmond Rose Bowl (Competition) |
14:45 |
Jo Crouse (Member) |
14:54 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
15:03 |
alistair scott (Corporate) |
15:12 |
Paul Wardell (Member) |
15:21 |
Jack Hanson (Member) |
15:48 |
William Merchant (Member) |
15:57 |
Ben Garrett (Member) |
16:06 |
John Lewis (Member) |
16:24 |
Tom Birtwhistle (Member) |
Sun 21 Apr |
06:50 - 08:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Men's Friendly v Pannal - Tee off 10.30 - Away Fixture |
08:10 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
08:20 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
(Reserved For Members) |
09:20 |
Alfie Dean (Member) |
09:30 |
Blair Scott (Guest/Member) |
09:40 |
Judith Nickols (Member) |
09:50 |
Caroline Wood (Member) |
10:00 |
Bookable For Members (Member) |
10:10 |
Stephen McPhee (Guest/Member) |
10:20 |
Robert Gray (Guest/Member) |
10:30 |
Phillip Ashby (Member) |
10:50 |
Nicholas Alger (Guest/Member) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:10 |
Alex Briggs (Guest/Member) |
11:20 |
Jordan Johnson (Member) |
11:40 |
Sue Almond (Member) |
11:50 |
George Huber (Member) |
12:00 |
Paul Syson (Visitor) |
12:10 |
mandy Partridge (Member) |
12:20 |
Alexander Walkinshaw (Member) |
12:30 - 13:30 |
Mark Fowle Society - Dining Room |
12:30 |
Vicki Copeland (Member) |
12:50 |
Douglas Smith (Member) |
13:00 |
Mike Mcrae (Visitor) |
13:10 |
Linda McDowall (Member) |
13:20 |
Billy Burgoyne (Member) |
13:30 - 13:50 |
Saddleworth GC (Society) |
14:00 |
Thomas Bethell (Member) |
14:10 |
Jack De Gruchy (Member) |
14:20 |
Jack Hanson (Member) |
14:30 - 15:30 |
Juniors 7 - 11 Year Olds (Member) |
15:40 |
Jack Farrer (Member) |
16:00 |
Max Sowray (Member) |
16:10 |
Jacob Slater (Member) |
16:30 |
Matthew Fowler (Member) |
Mon 22 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 09:30 |
Seniors v Shipley B/F - Dining Room |
09:10 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
09:30 |
John Gibbons (Member) |
09:50 - 10:40 |
Seniors V Shipley (Team) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Peter Dean (Member) |
11:10 |
Andy Beety (Member) |
11:20 |
Peter Banks (Member) |
11:30 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:50 |
Karen Myers (Member) |
13:00 |
Linda Herman (Member) |
15:00 - 16:00 |
Seniors v Shipley B/F - Dining Room |
16:00 |
David May (Member) |
16:30 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
18:00 |
Roderick Smith (Member) |
18:30 - 21:30 |
ROTARY - Dining Room |
Tue 23 Apr |
06:50 |
Matthew Wilfan (Member) |
07:00 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Carl Winston (Member) |
07:40 |
(Reserved For Members) |
07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 16:00 |
Shaun Johnson - New Meeting Room |
08:00 |
Ian Holmes (Member) |
08:10 - 08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
Samuel Pyman (Member) |
09:00 - 11:30 |
Ladies Stableford (Competition) |
12:30 |
Stephen Cock (Member) |
12:50 |
Sam Goodall (Visitor) |
13:00 |
Billy Burgoyne (Member) |
13:10 |
Andy Beety (Member) |
13:30 |
Derek Helme (Member) |
13:40 |
Nathan Merchant (Member) |
14:00 |
Charles Lane (Member) |
15:10 |
Jonny Tattersall (Member) |
15:40 |
Paul Lai (Member) |
16:00 |
Tim McIntyre (Member) |
16:10 |
Sam Everson (Member) |
16:50 |
Ian Blackstone (Member) |
17:00 |
Carl Bearman (Member) |
17:40 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
18:00 |
Jake Peters (Member) |
18:30 |
Jack Hanson (Member) |
Wed 24 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
David Rowlay (Member) |
09:20 |
Ray Geary (Member) |
09:30 |
Kieron McGeever (Member) |
09:40 |
Robin Ingledew (Member) |
09:50 |
Gordon Carr (Member) |
10:00 |
Simon Rose (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Brian Haines (Member) |
11:10 |
Eric Chapman (Member) |
11:20 |
Brian Rayner (Member) |
11:30 |
Mike Frayne (Member) |
11:40 |
Roderick Smith (Member) |
11:50 |
Jack Pepper (Member) |
12:00 - 16:00 |
WI MEAL - Dining Room (Lunch) |
12:50 |
Michael Gray (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
Andrew McPhee (Member) |
13:30 |
Rob Allison (Member) |
13:40 |
Martin A Holden (Member) |
13:50 |
John Gibbons (Member) |
14:00 |
John Ferguson (Member) |
14:10 |
Peter Watson (Member) |
14:20 |
Robin Nicholls (Member) |
14:40 |
Paul Wardell (Member) |
14:50 |
Caroline Wood (Member) |
15:00 |
John P Margerison (Member) |
15:20 |
Stephen English (Member) |
15:30 |
Paul Martin (Member) |
15:50 |
Steve Erskine (Member) |
16:00 |
Paul Lai (Member) |
16:10 |
Mark Davies (Member) |
16:20 |
Will Preston (Member) |
16:30 |
Jack De Gruchy (Member) |
16:40 |
Max Sowray (Member) |
16:50 |
Frank Roberts (Member) |
17:00 |
Robbie Blair (Member) |
17:10 |
Allistair Scott (Corporate) |
17:20 |
Jack Farrer (Member) |
17:30 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
17:40 |
Darren Swales (Member) |
17:50 |
Charlie Holtham (Member) |
18:00 |
Kevin Howe (Member) |
Thu 25 Apr |
06:50 - 07:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:50 |
Simon Chadwick (Member) |
08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 - 09:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:40 |
Stephen Cock (Member) |
09:50 - 10:10 |
(Reserved For Members) |
10:00 - 11:00 |
Ladies A Team v Ilkley - Dining Room |
10:20 |
Lynne Shears (Member) |
10:30 |
Sheila Robertson (Member) |
10:40 - 12:00 |
Ladies A Team V Ilkley (Team) |
12:20 |
Oakdale Courtesy (YLSGA) (Reciprocal) |
12:30 |
jamie Lumsden (Guest/Member) |
12:40 |
Sam Everson (Member) |
12:50 |
William Bailey (Member) |
13:10 |
Glenn Manby (Member) |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:30 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
15:00 - 16:00 |
Ladies A Team v Ilkley - Dining Room |
16:00 |
Andrew McPhee (Member) |
16:40 |
Chris Fisher (Member) |
16:50 |
Phillip Ashby (Member) |
17:00 |
Jonathan Callard (Member) |
17:10 |
Steve Lee (Member) |
17:30 |
Joe Payette (Member) |
18:00 |
Thomas Hailwood (Member) |
Fri 26 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Duncan Ward (Member) |
09:30 |
Linda McPhee (Member) |
09:40 |
Sue Almond (Member) |
09:50 |
Daily Mail 4s Match (Guest/Member) |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Rob Allison (Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
HDUGC Courtesy - Rudding (Reserved) |
11:30 |
Margaret Lander (Member) |
12:00 |
Michael Gray (Member) |
12:20 |
Billy Burgoyne (Member) |
12:30 |
David Taylor (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Tim McIntyre (Member) |
13:10 |
Finlay Lazenby (Member) |
13:20 |
Richard Lawson (Member) |
13:30 - 14:20 |
Andy Thornton (Visitor) |
14:30 |
jamie Lumsden (Member) |
14:40 |
Elliot Owen (Member) |
14:50 |
Roderick Smith (Member) |
15:00 |
Sam Goodfellow (Member) |
16:00 |
Shaun Johnson (Member) |
16:10 |
Graham Denison (Member) |
16:30 |
Nick Crouse (Member) |
16:50 |
Frances Trowell (Member) |
17:30 |
Jonny Noble (Member) |
17:40 |
Elliot Pickering (Member) |
18:00 |
James Haveron (Member) |
18:10 |
Jordan Johnson (Member) |
18:20 |
Charlie Holtham (Member) |
Sat 27 Apr |
06:30 - 06:48 |
Course Closed (Closed) |
06:57 |
(Reserved For Members) |
07:06 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:15 |
John Aldington (Member) |
07:24 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:33 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
07:42 |
Sam Bainbridge (Member) |
07:51 |
Matthew Fowler (Member) |
08:00 |
David Keywood (Member) |
08:09 |
Carl Westerman (Member) |
08:20 - 10:00 |
The Foreigners Cup (Competition) |
10:10 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Max Sowray (Member) |
10:40 - 12:50 |
The Foreigners Cup (Competition) |
13:00 |
(Reserved For Members) |
13:06 |
Chris Horner (Member) |
13:15 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
13:24 |
Derek Helme (Member) |
13:33 |
Andy Tipling (Member) |
13:42 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
13:51 |
James Watson (Member) |
14:00 |
John Gray (Guest/Member) |
14:09 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
14:18 |
Johnny Pearson (Member) |
14:27 |
(Reserved For Members) |
14:36 |
Billy Burgoyne (Member) |
14:45 |
alistair scott (Corporate) |
15:03 |
Jack Hanson (Member) |
15:12 |
Alfie Lumsden (Member) |
15:30 |
Mark Richardson (Member) |
16:06 |
Thomas Bethell (Member) |
16:15 |
Charlie Lumsden (Member) |
17:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
Sun 28 Apr |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Sam Frankland (Member) |
09:20 - 09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:50 |
(Reserved For Members) |
10:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:10 |
Blair Scott (Member) |
10:20 |
Robert Gray (Member) |
10:30 |
(Reserved For Members) |
10:40 |
Jack Pepper (Member) |
11:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
11:20 |
Dominic Creamer (Member) |
12:30 |
James Haveron (Member) |
13:50 |
Dan Asquith (Member) |
14:30 |
Harry Frankland (Member) |
15:30 |
Elliot Owen (Member) |
15:40 |
Darren Swales (Member) |
15:50 |
Jordan Johnson (Member) |
16:20 |
Richard Pitt (Member) |
16:30 |
William Merchant (Member) |
16:40 |
Nick Crouse (Member) |
Mon 29 Apr |
06:50 - 08:30 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:30 |
Seniors v Wetherby - Dining Room |
08:40 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
08:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Richard Ord (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Michael Butler (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Jack Carolan (Member) |
11:20 |
Peter Dean (Member) |
11:30 |
Peter Banks (Member) |
11:40 |
David Evans (Guest/Member) |
11:50 |
Karen Myers (Member) |
12:00 |
Duncan Ward (Member) |
12:10 |
John Lewis (Member) |
12:30 |
Larry McLemore (Member) |
13:00 |
Alan Wells (Member) |
14:00 |
Nick Crouse (Member) |
14:30 - 15:30 |
Seniors v Wetherby - Dining Room |
15:00 |
Carl Winston (Member) |
15:10 |
Margaret Wildridge (Member) |
15:30 |
David Cooper (Member) |
15:50 |
Finlay Lazenby (Member) |
16:00 |
Brendan Roe (Member) |
16:30 |
Phillip Ashby (Member) |
18:30 - 21:30 |
ROTARY - Dining Room |
Tue 30 Apr |
06:50 - 07:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:50 |
Simon Chadwick (Member) |
08:00 |
Ian Holmes (Member) |
08:10 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:20 |
(Reserved For Members) |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
Cheryl Lewis (Member) |
09:00 - 09:10 |
Ladies Social 18 Holes (Competition) |
09:20 - 10:20 |
Yorkshire Foursomes (Competition) |
10:30 |
Ladies 18 Holes Social (Competition) |
10:40 - 11:40 |
Ladies 9 Hole Stableford (Competition) |
12:00 |
Jack De Gruchy (Member) |
12:10 |
Nick Crouse (Member) |
12:20 |
Andrew McPhee (Member) |
12:30 |
Stephen Wildridge (Member) |
12:40 |
Derek Helme (Member) |
12:50 |
Ashley Alger (Member) |
13:00 |
Billy Burgoyne (Member) |
13:10 |
Christopher Naylor (Member) |
13:20 |
Alan Firth (Member) |
13:30 - 14:20 |
Rabbits V Sandmoor (Team) |
14:30 |
Alfie Dean (Member) |
14:40 |
Charles Lane (Member) |
14:50 |
jamie Lumsden (Member) |
15:00 |
Margaret Lander (Member) |
15:10 |
Jack Farrer (Member) |
15:20 |
Max Sowray (Member) |
15:30 |
Carl Winston (Member) |
16:00 - 17:00 |
Junior Rookies (Ian Holmes) - 19th and Course - General Info |
16:00 |
Tim McIntyre (Member) |
16:20 |
Vincent McLaughlin (Member) |
16:30 |
Alex Pouncett (Member) |
16:40 |
Ian Blackstone (Member) |
17:00 |
Stuart Reid (Member) |
17:30 - 19:00 |
Rabbits v Sandmoor - Dining Room |
17:30 |
Arti Sivanandarajah (Member) |
18:00 |
James Haveron (Member) |
18:10 |
Jack Pepper (Member) |