Time |
Name |
Sun 1 Oct |
07:06 - 07:14 |
(Reserved For Members) |
07:22 |
Geoffrey Roberts (Guest/Member) |
07:30 - 09:14 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Ladies Sunday Medal - General Info |
08:30 - 09:00 |
Men's Sunday Stableford - General Info |
09:22 |
Keith Harrison (Member) |
09:46 |
Matthew Thirkell (Member) |
09:54 |
Jon Bromley (Member) |
10:02 |
Kate Barnaby (Member) |
10:10 - 10:18 |
Michael Gray (Member) |
10:26 |
Mrs Moore (Visitor) |
11:06 - 11:30 |
Family Cup (Competition) |
12:02 - 12:26 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
12:34 |
(Member) |
12:58 |
Judy Holroyde (Member) |
13:00 - 14:00 |
Ladies vs Rabbits (Leadbetter Trophy) (Team) |
14:02 - 14:18 |
Douglas Baker (Visitor) |
14:26 |
Derek Hood (Member) |
14:34 |
Susan Almond (Member) |
14:50 |
Sue Sowden (Member) |
18:00 - 21:00 |
Rabbits v ladies - Main Lounge |
Mon 2 Oct |
07:22 |
Brenda King practice day and course prep (Visitor) |
08:00 - 08:30 |
Brenda King Foursomes Practice - General Info |
Tue 3 Oct |
07:16 - 18:36 |
Brenda King Foursomes (Competition) |
08:00 - 09:00 |
Brenda King - Main Lounge |
Wed 4 Oct |
07:16 - 15:56 |
Brenda King Foursomes (Competition) |
18:30 - 21:30 |
Brenda King - Main Lounge |
Thu 5 Oct |
07:14 - 07:22 |
(Reserved For Members) |
07:54 - 08:34 |
(Reserved For Members) |
09:14 |
Ian Bray (Member) |
09:30 |
Richard Louden (Member) |
09:38 |
Neil Parker (Member) |
10:02 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Barry Blake (Member) |
10:18 |
Linda McDowall (Member) |
10:34 |
(Reserved For Members) |
10:50 |
Linda Herman (Member) |
11:14 |
Susie Lax (Member) |
11:30 |
Dave Rowntree (Guest/Member) |
11:38 |
Tom Gray (Visitor) |
12:18 |
Jonathan Smith (Visitor) |
12:50 |
John Bond (Member) |
12:58 |
Martin Gobbi (Member) |
13:06 |
Lorraine Blackamore (Member) |
13:30 |
John Langton (Member) |
13:38 |
Susie Lax (Member) |
14:02 |
Robert Almond (Member) |
18:30 - 22:00 |
Council Meeting - Small Lounge |
Fri 6 Oct |
07:30 - 09:30 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
09:38 |
Mike Morton (Visitor) |
09:54 |
Roger Tock (Member) |
10:02 |
Keith Radcliffe (Member) |
10:18 |
John Tolan (Guest/Member) |
10:34 |
Pam Dobby (Member) |
10:42 |
Mr Pierre Olesqui (Visitor) |
10:50 |
Trevor Mason (Visitor) |
10:58 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
11:06 |
Memebers Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
11:14 - 11:38 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
12:02 |
Keith Florence (Guest/Member) |
12:18 |
Michael Gray (Member) |
12:34 |
Malcolm Lundie (Member) |
12:42 - 12:50 |
Tim Jordan (Visitor) |
12:58 |
Charlotte Franks (Guest/Member) |
13:06 |
Richard Danby (Guest/Member) |
13:14 |
King Horn (Visitor) |
13:22 |
Rush (Visitor) |
14:02 |
David Atkinson (Visitor) |
Sat 7 Oct |
07:00 - 14:00 |
Men's October Medal (Competition) |
14:10 |
Richard Smart (Visitor) |
14:30 |
Men's October Medal (Competition) |
14:40 |
Andrew Mckechnie (Visitor) |
14:50 |
Mike Prytherch (Member) |
15:00 |
Tom Farrer (Member) |
Sun 8 Oct |
07:22 - 09:22 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
09:30 - 10:10 |
Men v Ilkley (Friendly) (Team) |
10:18 |
Jon Bromley (Member) |
10:26 |
Kevin Ball (Visitor) |
10:34 - 10:42 |
Michael Gray (Member) |
10:50 |
Matthew Thirkell (Member) |
10:58 |
James Brennan (Member) |
11:06 |
Steve Murphy (Visitor) |
11:14 |
Malcolm Lundie (Member) |
11:22 |
Kate Barnaby (Member) |
11:30 - 11:54 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
12:02 - 12:18 |
Peter Neal (Visitor) |
12:26 |
Brian McLean (Visitor) |
12:30 - 14:30 |
Sunday Lunch Bunch - Small Lounge |
13:30 |
Ian Rutherford (Visitor) |
13:46 |
Kevin Ball (Visitor) |
14:02 |
Sue Sowden (Member) |
14:30 - 17:00 |
Men v Ilkley (friendly - Dining Room |
14:58 |
Adrian Jackson (Member) |
Mon 9 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Roll Up tee Times (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Ladies Winter League Oakdale - Away Fixture |
09:30 |
(Member) |
09:38 |
Michael Kent (Member) |
09:46 |
Robert Higham (Member) |
09:54 |
Oliver Coughlan (Member) |
10:02 - 10:18 |
Nick Easton (Visitor) |
10:26 |
Antony Craig Gwynne (Visitor) |
10:34 |
Helga Perkins (Member) |
10:58 - 11:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
13:06 |
Malcolm Dawson (Member) |
14:02 |
Lorraine Blackamore (Member) |
19:00 - 21:00 |
Ladies Committee Meeting - Small Lounge |
Tue 10 Oct |
07:22 |
(Reserved For Members) |
07:46 |
(Reserved For Members) |
08:10 |
(Reserved For Members) |
08:34 - 08:58 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 12:00 |
Ladies Annual Stableford (Competition) |
12:10 |
Ian McCartan (Visitor) |
12:30 |
Graham Crowder (Member) |
13:06 - 13:14 |
(Reserved For Members) |
13:22 |
Kevin Quick (Member) |
13:30 |
(Reserved For Members) |
13:38 |
John Sowden (Member) |
13:46 |
Michael Wheeler (Guest/Member) |
13:54 |
Bernard Hart (Visitor) |
14:02 |
Alan Wells (Member) |
16:02 |
Joe Spence (Guest/Member) |
Wed 11 Oct |
07:30 - 08:50 |
(Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Men's Midweek Stableford - General Info |
08:00 - 08:30 |
H&DU Alliance @ Otley - Away Fixture |
08:58 - 09:30 |
Stick Competition (Competition) |
09:46 |
Robin Ingledew (Member) |
09:54 |
Eric Eades (Guest/Member) |
10:02 |
(Member) |
10:26 - 11:54 |
(Reserved For Members) |
12:02 |
John Clarke (Member) |
12:10 |
Michael Gray (Member) |
12:30 - 14:30 |
Stick Competition - Dining Room |
13:14 - 13:30 |
Derek Helme (Guest/Member) |
14:02 - 14:10 |
Adrian Skinner (Member) |
17:30 - 20:30 |
Derek Helme - Dining Room |
19:00 - 22:00 |
Whist - Main Lounge |
Thu 12 Oct |
07:30 - 09:22 |
Seniors Shot-gun (Closed) |
08:30 - 10:00 |
Seniors - Dining Room |
09:00 - 11:30 |
Council meeting - Small Lounge |
09:30 - 13:30 |
Seniors Autumn Texas Scramble (Competition) |
13:38 |
Terry Crystal (Guest/Member) |
13:46 |
Nick McEvoy (Guest/Member) |
13:54 |
Philip Bates (Member) |
14:00 - 16:30 |
Seniors - Dining Room |
14:02 |
Stuart Carradine (Member) |
14:10 |
Susie Lax (Member) |
15:46 |
James JS Sadler (Guest/Member) |
Fri 13 Oct |
07:30 - 09:30 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
White Rose Golf Breaks - General Info |
09:38 |
John Tolan (Member) |
09:46 |
Roger Tock (Member) |
09:54 |
Keith Radcliffe (Member) |
10:02 - 10:42 |
White Rose Golf Breaks (Society) |
10:50 |
Ann Lancaster (Competition) |
10:58 - 11:38 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
11:00 - 13:30 |
Society Challenge - Dining Room |
11:46 |
Chris Jones (Member) |
11:54 |
(Reserved For Members) |
12:02 - 13:46 |
Society Challenge 2017 (Society) |
13:54 |
Barry Blake (Member) |
14:02 |
Michael Gray (Member) |
14:10 |
Stephen Childs (Member) |
14:18 |
Susan Almond (Member) |
14:26 |
Peter Nicholson (Member) |
14:34 |
Keith Radcliffe (Member) |
14:42 |
James JS Sadler (Member) |
16:30 - 18:00 |
Society Challenge - Dining Room |
Sat 14 Oct |
07:20 - 14:10 |
Men's 4BBB (Competition) |
14:20 |
Robert Bourgot (Member) |
18:00 - 23:00 |
Church. dinner - Dining Room |
Sun 15 Oct |
07:38 - 08:18 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
08:26 |
Steve Wilson (Visitor) |
08:34 - 09:14 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
09:22 |
Peter Trueman (Member) |
09:30 |
Tim North (Guest/Member) |
09:54 |
Tommy Farrer (Member) |
10:02 |
Edward Kesselman (Visitor) |
10:10 |
Mark Hardcastle (Guest/Member) |
10:18 - 10:26 |
Michael Gray (Member) |
10:34 |
Pam Dobby (Member) |
10:42 |
Gavin Nicholls (Member) |
10:50 |
Lee Hammon (Visitor) |
10:58 |
Barry Martin (Member) |
11:06 |
Philip Bates (Member) |
11:38 - 12:02 |
(Reserved For Members) |
12:00 - 12:30 |
Folds Sunday Lunch - Dining Room |
12:10 |
Derek Hood (Member) |
12:18 - 12:26 |
G Pike (Visitor) |
12:42 |
Cynthia Parker (Member) |
13:00 - 13:30 |
Dorothy Ingledew Sunday Lunch - Dining Room |
13:06 |
Sue Sowden (Member) |
13:30 - 14:00 |
Bearman Sunday Lunch - Dining Room |
13:46 |
Alison Pearson-Segal (Member) |
13:54 |
Chris Kelly (Visitor) |
14:02 |
Graham Crowder (Member) |
14:10 |
Andreas werner (Visitor) |
Mon 16 Oct |
07:38 - 09:30 |
(Reserved For Members) |
10:02 |
Charlotte Franks (Member) |
10:50 |
Clive Nottingham (Member) |
10:58 - 11:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
12:02 |
Michael Nealings (Visitor) |
12:34 |
Andrew Hagan (Member) |
14:02 |
Frank Farmer (Member) |
14:18 |
Kevin Walsh (Visitor) |
17:06 |
Matthew Rushton (Member) |
Tue 17 Oct |
07:38 |
(Reserved For Members) |
08:02 |
(Reserved For Members) |
08:26 |
(Reserved For Members) |
08:50 - 08:58 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 17:00 |
Paul Myers-Trophy Engraver - Small Lounge |
09:00 - 12:00 |
Ladies Autumn Greensome (Competition) |
12:00 - 14:00 |
Ladies - Main Lounge |
12:30 |
Richard Ord (Member) |
12:40 |
Robin Ingledew (Guest/Member) |
13:00 |
Simon Johnson (Member) |
13:06 - 13:30 |
(Reserved For Members) |
14:02 |
Alan Wells (Member) |
14:10 |
Alison Pearson-Segal (Member) |
Wed 18 Oct |
07:38 - 08:42 |
(Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Men's Midweek Stableford - General Info |
08:50 |
Keith Radcliffe (Member) |
08:58 |
Roger Tock (Member) |
09:06 |
Tony Knopp (Member) |
09:14 |
Alan Green (Member) |
09:22 |
Derrick Nicholson (Member) |
09:30 - 09:38 |
(Reserved For Members) |
10:18 - 11:22 |
(Reserved For Members) |
11:30 |
Robert Gray (Member) |
11:38 - 11:54 |
(Reserved For Members) |
12:02 |
Paul Mayfield (Member) |
12:10 |
Charlie Bell (Visitor) |
12:26 |
Jason Thornton (Member) |
12:34 |
Tim Moorhouse (Member) |
12:42 |
Len Walters (Member) |
12:58 |
Margaret Bleasdale (Member) |
13:06 |
David Cooper (Member) |
13:54 - 14:02 |
Adrian Skinner (Member) |
Thu 19 Oct |
09:14 - 10:34 |
Past Lady Captain's Trophy (Competition) |
10:42 |
Susie Lax (Member) |
10:50 |
Sheila Robertson (Member) |
11:06 |
Ian Bray (Member) |
11:30 |
Neil Parker (Member) |
12:02 |
Lorraine Blackamore (Member) |
12:18 |
Paul Dodsworth (Visitor) |
12:30 - 16:00 |
ladies past captains - Dining Room |
14:02 |
John Clarke (Member) |
18:30 - 22:00 |
Council Meeting - Small Lounge |
Fri 20 Oct |
07:46 - 09:22 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
09:30 |
Ian Bray (Member) |
09:54 |
Richard Britten (Member) |
10:02 |
Dennis Smith (Member) |
10:10 |
Graham Adams (Member) |
10:18 |
Mike Thomas (Member) |
10:34 |
Pam Dobby (Member) |
10:42 |
Linda McDowall (Member) |
10:58 - 11:46 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
11:54 |
Carl Winston (Member) |
12:10 - 12:26 |
David D A Underwood (Guest/Member) |
12:34 |
Mr Turner (Visitor) |
12:50 |
Frank Farmer (Member) |
13:06 |
Jack Knott (Member) |
13:30 |
Lorraine LB Blackamore (Member) |
14:42 |
Martin Wall (Member) |
15:00 - 16:30 |
Bob Faulds - Small Lounge |
19:00 - 23:00 |
Men's Captains Supper - Dining Room |
Sat 21 Oct |
07:20 - 13:47 |
Men's Stableford (Competition) |
19:00 - 23:00 |
Bullseye - Dining Room |
Sun 22 Oct |
07:46 - 09:22 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Ladies Sunday Stableford - General Info |
08:30 - 09:00 |
Lee Morrin - General Info |
09:30 - 09:38 |
(Guest/Member) |
09:46 - 10:10 |
Council Tankard (Competition) |
10:18 |
Wendy Skaife (Member) |
10:34 - 10:42 |
Michael Gray (Member) |
10:50 |
Philip Bates (Member) |
11:06 |
Peter Wheeler (Member) |
11:14 |
Kate Barnaby (Member) |
11:22 - 11:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
12:02 - 12:10 |
Lee Morrin (Society) |
12:42 |
Cynthia Parker (Member) |
13:30 |
Sue Sowden (Member) |
14:30 - 17:30 |
Council Tankard Competition - Dining Room |
Mon 23 Oct |
07:46 - 09:30 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
10:00 - 10:30 |
Junior Jamboree - Away Fixture |
10:58 - 11:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
12:34 |
Gordan Watson (Visitor) |
13:30 |
John Buxton (Visitor) |
13:54 |
Frank Farmer (Member) |
16:02 |
Garry Irvine (Guest/Member) |
Tue 24 Oct |
07:54 |
(Reserved For Members) |
08:18 - 08:26 |
(Reserved For Members) |
08:50 - 08:58 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 12:00 |
Ladies Oct Stableford (Competition) |
12:30 |
Lorraine Blackamore (Member) |
12:40 |
Richard Ord (Member) |
13:06 |
Eric Argyle (Member) |
13:14 |
Alan Wells (Member) |
13:30 - 13:38 |
John Kean (Member) |
13:46 |
Brian Milburn (Member) |
16:30 - 20:00 |
John Sutton funeral wake - Dining Room |
19:00 - 23:00 |
Past captains - Small Lounge |
Wed 25 Oct |
07:54 - 09:14 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Men's Midweek Competition - General Info |
08:00 - 08:30 |
H&DU Alliance @ Ilkley - Away Fixture |
09:38 |
Keith Pope (Member) |
09:46 |
Paul Peacock (Guest/Member) |
09:54 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
10:18 |
Narpaul Birk (Member) |
10:26 - 10:58 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
11:06 |
Members Roll-Up tee Times (Reserved For Members) |
11:14 - 11:30 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
12:02 |
John Clarke (Member) |
12:10 |
Michael Gray (Member) |
12:18 |
Andrew Hagan (Member) |
12:34 |
Kevin Boyle (Member) |
13:22 |
Neil Parker (Member) |
13:30 - 13:38 |
Adrian Skinner (Member) |
13:46 |
Graham GB Crowder (Member) |
19:00 - 22:00 |
Quiz - Dining Room |
Thu 26 Oct |
08:00 - 18:00 |
Turkey Scramble - Dining Room |
08:52 |
Members & Guests Only (Closed) |
09:00 - 12:44 |
Ladies Open Turkey Scramble & Xmas Fayre (Open Competition) |
12:52 |
Jeff Richardson (Visitor) |
13:00 |
John Sowden (Member) |
Fri 27 Oct |
07:54 - 09:30 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
09:38 |
Ian Bray (Member) |
09:54 |
Jack Ward (Member) |
10:02 |
Frank Farmer (Member) |
10:10 |
Phillip Ashby (Member) |
10:26 |
Linda McDowall (Member) |
10:34 |
Pam Dobby (Member) |
10:42 |
Mr Lumley (Visitor) |
10:58 - 12:02 |
Members roll-up tee times (Reserved For Members) |
12:10 - 12:18 |
Martin Humphries (Visitor) |
12:26 |
M Ruther (Guest/Member) |
12:58 |
Terry Crystal (Member) |
13:06 |
Lorraine Blackamore (Member) |
13:14 |
Tim McIntyre (Guest/Member) |
13:30 |
Clive Sherwood (Member) |
14:02 |
Alison Pearson-Segal (Member) |
14:18 |
Susan Almond (Member) |
14:26 |
Jack Ward (Member) |
Sat 28 Oct |
07:40 - 13:20 |
Men's Positive Stableford (Competition) |
19:00 - 23:00 |
Harrogate male voice choir - Dining Room (Dinner) |
Sun 29 Oct |
06:58 - 07:14 |
(Reserved For Members) |
07:22 |
Geoffrey Roberts (Guest/Member) |
07:30 - 07:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
08:02 |
Ian Davison (Guest/Member) |
08:10 - 09:22 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
09:30 |
Robin Jackson (Member) |
09:46 |
David Batty (Guest/Member) |
09:54 |
Shaun Stanton (Visitor) |
10:02 |
Peter Wheeler (Member) |
10:10 - 10:18 |
Michael Gray (Member) |
10:26 |
Kate Barnaby (Member) |
10:34 |
Paul Barron (Visitor) |
10:42 |
Gavin Nicholls (Member) |
11:14 - 11:46 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
11:54 |
Margaret Brown (Member) |
12:18 |
Gary Rogers (Visitor) |
12:34 |
Cynthia Parker (Member) |
13:00 - 13:30 |
Roberts - Dining Room |
14:02 |
Sue Sowden (Member) |
Mon 30 Oct |
07:30 - 09:22 |
Members Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
09:30 |
embers Roll Up Tee Times (Reserved For Members) |
09:38 |
Neil Parker (Member) |
10:58 - 11:54 |
Members roll up tee times (Reserved For Members) |
12:02 |
Mike Lennon (Guest/Member) |
12:10 |
Eric Eades (Guest/Member) |
Tue 31 Oct |
07:06 |
(Reserved For Members) |
07:22 |
(Reserved For Members) |
07:46 |
(Reserved For Members) |
08:10 - 08:18 |
(Reserved For Members) |
08:42 - 08:58 |
(Reserved For Members) |
09:00 - 12:00 |
October Medal (Competition) |
12:40 |
Eric Argyle (Member) |
12:50 |
Alan Wells (Member) |
13:00 |
Richard Ord (Member) |
13:06 |
Lorraine Blackamore (Member) |
15:06 |
Barry Blake (Member) |