Time |
Name |
Mon 1 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
Richard Ord (Member) |
09:10 |
Barry Grant (Member) |
09:20 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:30 |
Neil Parker (Member) |
09:40 |
John Gibbons (Member) |
09:50 |
Roy Huddart (Member) |
10:00 |
Ann Jowett (Member) |
10:10 |
Peter Dean (Member) |
10:20 |
Joseph Cromack (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:50 |
Simon Rose (Member) |
11:00 - 11:30 |
Anthony L Robb (Guest/Member) |
11:40 |
Chris Jacks (Member) |
11:50 |
Louise Sellars (Member) |
12:00 |
Karen Myers (Member) |
12:10 |
Vets Salver Match (Member) |
12:20 |
Tina Meadows (Member) |
12:30 |
Richard Geary (Member) |
12:40 |
Peter Banks (Member) |
12:50 |
Simon Rodham (Guest/Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
Paul Girven (Visitor) |
13:20 |
Finlay Lazenby (Member) |
13:30 |
George Firth (Member) |
13:40 |
Charlie Sykes (Member) |
13:50 |
Kirk Eckard (Member) |
14:00 |
James Walsh (Guest/Member) |
14:10 |
Tim North (Member) |
14:20 |
Tom Farrer (Member) |
14:30 |
Edward Garnett (Member) |
14:40 |
Andy Partridge (Guest/Member) |
14:50 |
Ben Garrett (Member) |
15:00 |
Andrew McPhee (Member) |
15:20 |
Stephen Childs (Member) |
15:50 |
Mark Davies (Member) |
16:00 |
Luke Jackson (Member) |
16:10 |
James Hampson (Member) |
16:30 |
Bert Kemkes (Member) |
16:50 |
Paul Williams (Member) |
17:00 |
Glenn Sherwood (Member) |
17:10 |
Tom Birtwhistle (Member) |
17:20 |
David Balsdon (Member) |
17:30 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
18:30 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
Tue 2 May |
06:50 |
(Reserved For Members) |
07:00 |
Matthew Wilfan (Member) |
07:10 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
(Reserved For Members) |
07:40 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:10 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 |
Robin Hinchley (Member) |
08:40 |
(Reserved For Members) |
08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 - 11:50 |
Ladies Stableford (Competition) |
12:00 |
Kaif Shazad (Member) |
13:00 |
Stephen Wildridge (Member) |
13:10 |
Alan Wells (Member) |
13:20 |
Andrew McPhee (Member) |
13:30 |
Richard McVeagh (Member) |
13:40 |
Vincent McLaughlin (Member) |
13:50 |
Ben Garrett (Member) |
15:00 |
Ian Holmes (Member) |
15:30 |
Roger Willacott (Member) |
16:00 - 16:30 |
Private Meeting - Small Lounge |
16:00 |
Tim McIntyre (Member) |
16:40 |
Dan Lupton (Member) |
16:50 |
Kirk Eckard (Member) |
17:00 |
Carl Winston (Member) |
17:10 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
17:30 - 20:30 |
new members evening - Dining Room |
17:30 - 18:30 |
New Members Welcome Event (9 Hole) (Reserved For Members) |
Wed 3 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:00 |
YLCGA B Team v Masham - Away Fixture |
09:00 |
Kevin Howe (Member) |
09:10 |
Paul Farrand (Member) |
09:20 |
Ian Holmes (Member) |
09:30 |
Richard Ord (Member) |
09:40 |
Ray Geary (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
Eric Wealleans (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Peter Raybaud (Member) |
10:50 |
Simon Rose (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
Brian Haines (Member) |
11:20 |
Andrew Keywood (Member) |
11:30 |
David Walkinshaw (Member) |
11:40 |
Brian Rayner (Member) |
11:50 |
John Clarke (Member) |
12:10 |
Michael Gray (Member) |
12:20 |
Adrian Jackson (Member) |
12:30 |
Frank Farmer (Member) |
12:40 |
Stephen Wildridge (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
David McLeary (Member) |
13:40 |
John Gibbons (Member) |
13:50 |
William MacDonald (Member) |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:10 |
John R Robinson (Member) |
14:20 |
John Gary Marsh (Member) |
14:30 |
Robin Nicholls (Member) |
14:40 |
Graham Denison (Member) |
14:50 |
Tim Moorhouse (Member) |
15:00 |
Joe Buckley (Member) |
15:10 |
Andy Hinton (Visitor) |
15:20 |
Hinton (Visitor) |
15:30 - 18:00 |
kings (jeff) club - General Info |
15:40 |
Mark Richardson (Member) |
15:50 |
Nigel Golden (Member) |
16:00 |
Tim Farley (Member) |
16:10 |
John Margerison (Guest/Member) |
16:30 |
Ian Watson (Member) |
16:40 |
Mark Davies (Member) |
16:50 |
Alex Pouncett (Member) |
17:00 |
James Mottram (Member) |
17:10 |
Carl Bearman (Member) |
17:20 |
Ian Blackstone (Member) |
17:30 |
Richard Harrison (Guest/Member) |
18:00 |
Nicholas Alger (Member) |
18:10 |
Luke Edwards (Member) |
18:20 |
Joseph Cromack (Member) |
18:30 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
18:40 |
Blair Scott (Member) |
18:50 |
Luke Jackson (Member) |
Thu 4 May |
06:50 |
David Ashton-Jones (Member) |
07:00 |
Jack Farrer (Member) |
07:10 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Wike Ridge - Away Fixture |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Richard Stentiford (Member) |
08:30 - 09:00 |
Rabbits: Riverside Rose Bowl Tri Trophy 1 - Away Fixture |
08:30 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:40 - 08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 - 09:30 |
YLCGA Scratch Team v Keighley - Away Fixture |
09:00 |
(Reserved For Members) |
09:10 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:30 |
Brendan Roe (Member) |
09:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:50 |
Margaret Wildridge (Member) |
10:00 |
Derek Bond (Member) |
10:10 |
Linda Herman (Member) |
10:20 |
Viv Allison (Member) |
10:30 |
Sheila Robertson (Member) |
10:40 |
Lorraine Blackamore (Member) |
11:00 |
Rob Allison (Member) |
11:20 |
Douglas Gillies (Member) |
11:30 |
Stephen Jordan (Member) |
11:50 |
Melvin Goody (Member) |
12:00 |
Colin McCaw (Member) |
12:10 |
Chris Dace (Visitor) |
12:30 - 12:40 |
Paul Frankish (Visitor) |
13:20 |
Derek Helme (Member) |
13:30 - 13:50 |
Gordon Wilson (Society) |
14:10 |
John R Robinson (Member) |
15:30 |
David Evans (Member) |
15:40 |
Joe Whiteley (Member) |
15:50 |
Simon Rodham (Member) |
16:00 |
PROV 1st Team V Pannal (Team) |
16:10 - 18:00 |
1st Team V Pannal (Team) |
18:10 |
Andrew Whiteley (Member) |
18:20 |
Nigel Booth (Member) |
18:30 |
Ben Garrett (Member) |
18:40 |
James Walsh (Member) |
Fri 5 May |
06:50 - 07:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
YLCGA A Team v Ganton - Away Fixture |
08:00 - 09:10 |
NAGS (Society) |
09:20 |
Robin Ingledew (Member) |
09:30 |
Alan Horsfall (Member) |
09:50 |
Ray Geary (Member) |
10:10 |
Ronald Strutt (Member) |
10:20 |
Chris Jacks (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
John Margerison (Member) |
11:00 |
Alistair McPherson (Visitor) |
11:30 |
Paul Colbeck (Visitor) |
11:40 |
Roger Tock (Member) |
11:50 |
Kristian Bendtson (Member) |
12:00 |
Tim McIntyre (Member) |
12:20 |
David Taylor (Member) |
12:30 |
Margaret Hunt (Member) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 |
Derek Bond (Member) |
13:30 - 14:30 |
NAGS (Society) |
14:40 |
Richard Brady (Member) |
14:50 |
Max Sowray (Member) |
15:00 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
15:30 |
Robert Frater (Member) |
15:40 |
Linda McPhee (Member) |
15:50 |
Joe Whiteley (Member) |
16:00 |
Luke Donnelly (Member) |
16:10 |
Christopher Naylor (Member) |
16:30 |
Laurence Dunne (Member) |
16:40 |
Jack De Gruchy (Member) |
18:00 - 20:00 |
NAGS - Dining Room |
Sat 6 May |
06:40 |
May Medal - CH (Competition) |
06:49 |
May Medal (Competition) |
06:58 |
May Medal - CH (Competition) |
07:07 |
May Medal (Competition) |
07:16 |
May Medal - CH (Competition) |
07:25 |
May Medal (Competition) |
07:34 |
May Medal - CH (Competition) |
07:43 |
May Medal (Competition) |
07:52 |
May Medal - CH (Competition) |
08:01 |
May Medal (Competition) |
08:10 |
May Medal - CH (Competition) |
08:19 |
May Medal (Competition) |
08:28 |
May Medal - CH (Competition) |
08:37 |
May Medal (Competition) |
08:46 |
May Medal - CH (Competition) |
08:55 |
May Medal (Competition) |
09:04 |
May Medal - CH (Competition) |
09:13 |
May Medal (Competition) |
09:22 |
May Medal - CH (Competition) |
09:31 |
May Medal (Competition) |
09:40 |
May Medal - CH (Competition) |
09:49 |
May Medal (Competition) |
09:58 |
May Medal - CH (Competition) |
10:07 |
May Medal (Competition) |
10:16 |
May Medal - CH (Competition) |
10:25 |
May Medal (Competition) |
10:34 |
May Medal - CH (Competition) |
10:43 |
May Medal (Competition) |
10:52 |
May Medal - CH (Competition) |
11:01 |
May Medal (Competition) |
11:10 |
May Medal - CH (Competition) |
11:19 |
May Medal (Competition) |
11:28 |
May Medal - CH (Competition) |
11:37 |
May Medal (Competition) |
11:46 |
May Medal - CH (Competition) |
11:55 |
May Medal (Competition) |
12:04 |
May Medal - CH (Competition) |
12:13 |
May Medal (Competition) |
12:22 |
May Medal - CH (Competition) |
12:31 |
May Medal (Competition) |
12:40 |
May Medal - CH (Competition) |
12:49 |
May Medal (Competition) |
12:58 |
May Medal - CH (Competition) |
13:07 |
May Medal (Competition) |
13:16 |
May Medal - CH (Competition) |
13:25 |
May Medal (Competition) |
13:34 |
May Medal - CH (Competition) |
13:43 |
May Medal (Competition) |
13:52 |
May Medal - CH (Competition) |
14:01 |
May Medal (Competition) |
14:10 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
14:19 |
Harry Frankland (Member) |
14:28 |
Neil Diamond (Member) |
14:37 |
Oliver Williamson (Visitor) |
14:46 |
Harvey Auckland (Member) |
14:55 |
Bert Kemkes (Member) |
15:04 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
15:13 |
Ben Garrett (Member) |
15:40 |
Luke Jackson (Member) |
16:25 |
Richard Brady (Member) |
Sun 7 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Simon Rodham (Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Robin Nicholls (Member) |
09:40 |
David Frayne (Member) |
09:50 |
Daniel Westerman (Member) |
10:00 - 11:00 |
HDUGC Seniors Pre-warm up meeting - Small Lounge |
10:00 |
Caroline Wood (Member) |
10:10 |
Wendy Skaife (Member) |
10:20 |
Robert Gray (Member) |
10:30 |
Michael Gray (Member) |
10:40 |
James Walsh (Guest/Member) |
10:50 |
Patrick Harper (Member) |
11:00 |
Louise Sellars (Member) |
11:10 - 11:50 |
HDUGC Seniors Team Practice Match (Reserved) |
12:00 |
Ross Booton (Visitor) |
12:10 |
Brendan Kevin (Guest/Member) |
12:30 |
Hartson (Visitor) |
12:40 |
Pat Benson (Competition) |
12:50 |
Stuart Bleasdale (Guest/Member) |
13:00 - 14:00 |
Juniors Wilson Cup (Pairs Texas Scramble (Competition) |
14:10 |
Lee Scott (Guest/Member) |
14:30 |
Tessa Kingston (Member) |
14:40 |
Linda Herman (Member) |
14:50 |
Tim Fox (Member) |
15:00 |
Viv Allison (Member) |
15:10 |
Jimmy Gratton (Guest/Member) |
15:20 |
GolfNow Booking (Visitor) |
15:30 |
Nick Trowell (Member) |
15:40 |
Chris Horner (Member) |
16:00 |
James Watson (Member) |
16:10 |
Luke Jackson (Member) |
16:20 |
Nicholas Ralph (Visitor) |
16:30 |
Steve Lee (Member) |
Mon 8 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
Richard Ord (Member) |
09:10 |
John Gibbons (Member) |
09:20 |
Barry Grant (Member) |
09:30 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:40 |
Judith Nickols (Member) |
09:50 |
Peter Banks (Member) |
10:00 |
Ann Jowett (Member) |
10:10 |
(Reserved For Members) |
10:20 |
Joseph Cromack (Member) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Chris Jacks (Member) |
11:20 |
Stuart Bleasdale (Guest/Member) |
12:00 |
James Brennan (Member) |
12:10 |
Tim McIntyre (Guest/Member) |
12:20 - 12:30 |
Joseph Cromack (Guest/Member) |
12:50 |
Ben Garrett (Member) |
13:10 |
Robin Ingledew (Member) |
13:20 |
James Taylor (Visitor) |
13:50 |
Archie Atkinson (Member) |
14:00 |
Tom Birtwhistle (Guest/Member) |
14:10 |
Brendan Roe (Member) |
15:00 |
Jo Crouse (Member) |
16:00 |
Charlotte Franks (Member) |
Tue 9 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
Dan Lupton (Member) |
07:50 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Rabbits: Friendly v Oakdale - Away Fixture |
08:10 |
Ben Davies (Member) |
08:20 |
Kieron McGeever (Member) |
08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:00 - 11:50 |
Ladies Medal And Q For Challenge Bowl (Competition) |
13:00 - 18:00 |
Tri Golf Festival (Practice Ground Area) - General Info |
13:10 |
Robert Almond (Member) |
13:20 |
Andy Beety (Member) |
13:30 |
Eric Wealleans (Guest/Member) |
13:40 |
Robin Ingledew (Member) |
14:00 - 17:00 |
CHARLOTTE FRANKS - Dining Room |
14:00 |
Paul Lai (Guest/Member) |
14:30 |
Stephen Jordan (Member) |
15:30 |
Richard Harrison (Member) |
15:50 |
Tim McIntyre (Guest/Member) |
16:00 |
Jonathan Callard (Guest/Member) |
16:30 |
Glenn Sherwood (Member) |
17:00 |
Andrew Considine (Member) |
17:20 |
Carl Winston (Member) |
17:40 - 18:10 |
Juniors 9 Holes (Reserved) |
18:40 |
James Walsh (Member) |
Wed 10 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Bob Fox (Member) |
09:20 |
John Parker (Member) |
09:30 |
Alan Firth (Member) |
09:40 |
Ray Geary (Member) |
09:50 |
David Brown (Member) |
10:00 |
Eric Wealleans (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
(Reserved For Members) |
10:40 |
Simon Rose (Member) |
10:50 |
John Margerison (Member) |
11:00 |
Andy Beety (Member) |
11:10 |
Brian Haines (Member) |
11:20 |
Eric Chapman (Member) |
11:30 |
David Walkinshaw (Member) |
11:40 |
Brian Rayner (Member) |
11:50 |
John Clarke (Member) |
12:00 |
Robin Jackson (Member) |
12:10 |
Duncan Robson (Guest/Member) |
12:20 |
Jacques Clarkson (Member) |
12:30 |
Robert Gray (Member) |
12:40 |
Michael Gray (Member) |
12:50 |
Frank Farmer (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:30 |
John Gibbons (Member) |
13:40 |
Peter Trueman (Member) |
13:50 |
Andrew Cook (Guest/Member) |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:10 |
Peter Watson (Member) |
14:20 |
John Gary Marsh (Member) |
14:30 |
Robin Nicholls (Member) |
14:50 |
Andrew Beardmore (Member) |
15:00 |
Caroline Wood (Member) |
15:10 |
Tim Moorhouse (Member) |
15:20 |
Andrew McPhee (Member) |
15:40 |
Richard Mackenzie (Member) |
15:50 |
Nicholas Alger (Member) |
16:00 |
Tim Farley (Member) |
16:10 |
Mark Richardson (Member) |
16:20 |
Nigel Golden (Member) |
16:40 |
Elliot Pickering (Member) |
16:50 |
Stephen Edmundson (Member) |
17:00 |
Ian Dick (Member) |
17:10 |
Mark Davies (Member) |
17:20 |
Luke Donnelly (Member) |
17:30 |
Matthew Fowler (Member) |
17:40 |
Darren Swales (Member) |
17:50 |
Frederick James (Member) |
18:00 - 19:00 |
Rabbits Committee Meeting - Small Lounge |
18:00 |
Luke Edwards (Member) |
18:10 |
Max Sowray (Member) |
18:20 |
Richard Brady (Member) |
19:00 |
Andrew Doyle (Member) |
Thu 11 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
Dan Lupton (Member) |
07:50 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
YLCGA B Team v Forest Park - Away Fixture |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:30 - 09:00 |
Ladies Friendly v Forest of Galtres - Away Fixture |
08:30 |
Peter Carney (Member) |
08:40 - 09:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:10 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:40 |
Stephen Jordan (Member) |
09:50 |
Sheila Robertson (Member) |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Linda McPhee (Member) |
10:20 |
Richard Ord (Member) |
10:30 |
Gordon Carr (Member) |
11:00 |
Keith Bunyan (Visitor) |
11:30 - 12:30 |
Snaith Golf (Society) |
13:10 |
Alan Wells (Member) |
13:40 |
John Shepherd (Member) |
14:00 |
Jonny Tattersall (Member) |
15:50 |
Edward Browne (Member) |
16:00 - 18:00 |
Board Meeting - Small Lounge |
16:00 - 18:10 |
PROV 1st Team V Ilkley (Team) |
18:30 |
Shaun Whiteley (Member) |
18:40 |
Jack Farrer (Member) |
Fri 12 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Headingly - Away Fixture |
09:10 |
Neil Parker (Guest/Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Keith Pope (Guest/Member) |
09:40 |
Rob Allison (Member) |
09:50 |
Karen Myers (Member) |
10:00 |
Stuart Reid (Member) |
10:10 |
Ronald Strutt (Member) |
10:20 |
Paul Farrand (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:50 |
Simon Rose (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
(Reserved For Members) |
11:20 |
Andrew McPhee (Member) |
11:50 |
Andrew Doyle (Member) |
12:00 - 12:40 |
Seven Stars (Society) |
12:50 |
Ian Blackstone (Member) |
13:00 - 13:30 |
Tim McIntyre (Guest/Member) |
13:40 |
Andy MacLusky (Member) |
14:00 |
Sam Everson (Member) |
14:20 |
Andrew Hedley (Visitor) |
15:00 |
Max Sowray (Member) |
15:30 |
Carl Winston (Member) |
15:40 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
16:00 |
Richard Harrison (Member) |
16:10 |
Joe Whiteley (Member) |
16:30 - 18:00 |
Seven Stars - Dining Room |
16:30 |
Daniel Westerman (Member) |
16:50 |
Laurence Dunne (Member) |
17:30 |
Jonny Tattersall (Member) |
18:00 |
Nick Crouse (Member) |
Sat 13 May |
06:40 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
06:49 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
06:58 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
07:07 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
07:16 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
07:25 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
07:34 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
07:43 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
07:52 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
08:01 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
08:10 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
08:19 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
08:28 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
08:37 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
08:46 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
08:55 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
09:04 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
09:13 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
09:22 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
09:31 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
09:40 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
09:49 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
09:58 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
10:07 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
10:16 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
10:25 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
10:34 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
10:43 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
10:52 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
11:01 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
11:10 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
11:19 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
11:28 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
11:37 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
11:46 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
11:55 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
12:04 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
12:13 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
12:22 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
12:31 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
12:40 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
12:49 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
12:58 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
13:07 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
13:16 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
13:25 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
13:34 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
13:43 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
13:52 |
Team Of 3 Stableford Multiplier - CH (Competition) |
14:01 |
Team Of 3 Stableford Multiplier (Competition) |
14:10 |
James Watson (Guest/Member) |
14:19 |
David Rimmington (Guest/Member) |
14:37 |
Summer Vase KO (Competition) |
15:04 |
Alfie Lumsden (Guest/Member) |
15:58 |
Tom Birtwhistle (Member) |
Sun 14 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:30 - 09:00 |
YLCGA Weekend League v Hunley Hall - Away Fixture |
09:10 |
David Frayne (Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Daniel Westerman (Member) |
09:40 |
David Entwisle (Member) |
09:50 |
Laurence Dunne (Guest/Member) |
10:10 |
Robert Gray (Member) |
10:20 |
Michael Gray (Member) |
10:30 |
Liz Haw (Member) |
10:40 |
Ben Crabtree (Visitor) |
10:50 |
Ray Geary (Member) |
11:00 |
Charlie Holtham (Member) |
11:10 |
James Brennan (Member) |
11:20 |
Peter Cronin (Member) |
11:30 - 13:00 |
Mixed Alf Atkinson Trophy & Ping Comp (Competition) |
13:50 |
Nicholas Alger (Guest/Member) |
14:10 |
Kirk Eckard (Guest/Member) |
14:30 |
Garry Irvine (Member) |
14:40 |
Harry Frankland (Member) |
15:00 |
Sheila McIntosh (Member) |
15:20 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
15:30 |
Andy Partridge (Guest/Member) |
17:00 - 19:00 |
mixed comp - Dining Room |
18:00 |
Elliot Pickering (Member) |
Mon 15 May |
06:50 - 08:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
YLCGA Team v Ilkley - Away Fixture |
08:10 |
Members Roll Up (Member) |
08:20 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
(Reserved For Members) |
09:20 |
David Rance (Member) |
09:30 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:40 |
John Gibbons (Member) |
09:50 |
Ann Jowett (Member) |
10:00 |
(Reserved For Members) |
10:10 |
Peter Banks (Member) |
10:20 |
Simon Rose (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Peter Dean (Member) |
10:50 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
Robin Jackson (Member) |
12:00 |
Sam Everson (Member) |
12:20 |
Ian Holmes (Member) |
12:30 |
Bradford GC (Complimentary) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
John Crowther (Member) |
13:30 |
Lorraine Blackamore (Member) |
13:40 |
Richard Stentiford (Guest/Member) |
13:50 |
Archie Atkinson (Member) |
14:00 |
Ray Geary (Member) |
14:10 |
Sam Everson (Member) |
14:20 |
James Haveron (Member) |
14:30 |
Linda McPhee (Member) |
14:40 |
Malcolm Dawson (Member) |
14:50 |
William Bailey (Member) |
15:10 |
David May (Member) |
15:50 |
William MacDonald (Member) |
16:00 |
Joe Whiteley (Member) |
17:10 |
James Watson (Member) |
18:00 - 20:00 |
ROTARY CLUB - Dining Room |
Tue 16 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
(Reserved For Members) |
07:40 |
Dan Lupton (Member) |
07:50 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 16:00 |
Shaun Johnson - Small Lounge |
08:10 |
Peter Carney (Member) |
08:20 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:30 - 09:00 |
B Team v Rudding Park - Away Fixture |
08:30 |
Kieron McGeever (Member) |
08:40 |
William Bailey (Guest/Member) |
08:50 |
Knockout (Competition) |
09:00 - 11:40 |
Ladies R&A Coronation Foursomes (Competition) |
12:00 - 12:10 |
Bolton Past Captains (Society) |
13:20 |
Stephen Cock (Member) |
13:40 |
Elizabeth Goody (Member) |
14:00 |
Paul Martin (Member) |
14:10 |
Harry Allinson (Guest/Member) |
14:50 |
Alan Wells (Member) |
15:30 |
Richard Brady (Member) |
16:00 - 17:30 |
Bolton Past Captains - Dining Room |
17:00 |
Charlie Lumsden (Member) |
17:20 |
Christopher Naylor (Member) |
17:30 - 19:00 |
Greens Committee Meeting - Small Lounge |
17:30 |
Paul Lai (Member) |
17:40 |
Paul Mayfield (Member) |
18:20 |
James Walsh (Member) |
Wed 17 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 10:00 |
Shaun Johnson - Small Lounge |
09:10 |
John Parker (Member) |
09:20 |
Bob Fox (Member) |
09:30 |
Alan Firth (Member) |
09:40 |
Ray Geary (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 - 11:30 |
Ladies Committee Meeting - Small Lounge |
10:00 |
Eric Wealleans (Member) |
10:10 |
Keith Peters (Member) |
10:20 |
Derek D P Bond (Member) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Simon Rose (Member) |
11:00 |
Richard Wright (Member) |
11:10 |
Brian Haines (Member) |
11:20 |
Eric Chapman (Member) |
11:30 - 16:00 |
Shaun Johnson - Small Lounge |
11:30 |
David Walkinshaw (Member) |
11:40 |
Brian Rayner (Member) |
11:50 |
John Clarke (Member) |
12:00 |
Stephen Oakes (Member) |
12:20 |
Chris Parkinson (Guest/Member) |
12:30 |
Chris Schofield (Member) |
12:40 |
Stephen Wildridge (Member) |
12:50 |
Duncan Robson (Guest/Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:20 |
Paul Wardell (Member) |
13:30 |
John Gibbons (Member) |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:10 |
Peter Watson (Member) |
14:20 |
Robin Nicholls (Member) |
14:30 |
Andy Partridge (Member) |
14:40 |
Sam Everson (Member) |
15:00 |
Tim Moorhouse (Member) |
15:10 |
William MacDonald (Member) |
15:20 |
Stephen Childs (Guest/Member) |
15:30 |
Nicholas Ralph (Visitor) |
15:50 |
Andrew Beardmore (Member) |
16:00 |
Tim Farley (Member) |
16:10 |
Mark Richardson (Member) |
16:20 |
Nigel Golden (Member) |
16:30 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
16:40 |
Ian Watson (Member) |
16:50 |
Stephen Edmundson (Member) |
17:00 |
Mark Davies (Member) |
17:10 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
17:20 |
Carl Bearman (Member) |
17:30 |
Jo Crouse (Member) |
17:40 |
Stuart Reid (Member) |
17:50 |
Nigel Booth (Member) |
18:10 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
18:20 |
Thomas Hailwood (Member) |
18:40 |
James Walsh (Member) |
Thu 18 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Chris Parkinson (Member) |
07:40 - 07:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Seniors v Garforth - Away Fixture |
08:00 |
(Reserved For Members) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:30 |
Peter Carney (Member) |
08:40 - 09:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:10 |
Stephen Wildridge (Member) |
09:20 - 09:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:40 |
Margaret Brown (Member) |
09:50 |
Bookable For Members (Club Match) |
10:00 |
Bronze Trophy Match (Club Match) |
10:10 |
Lynne Shears (Member) |
10:20 |
Linda Herman (Member) |
10:30 |
Charlotte Franks (Member) |
10:50 |
Derek Hood (Member) |
11:00 |
Karen Myers (Member) |
11:10 |
Stephen Jordan (Member) |
11:30 |
Douglas Gillies (Member) |
12:00 |
Colin McCaw (Member) |
12:30 |
William Bailey (Member) |
12:50 |
John Myers (Member) |
13:30 |
Margaret Lander (Member) |
14:00 |
Ashley Alger (Member) |
15:20 |
Carl Winston (Member) |
15:30 |
Mike Part (Visitor) |
16:00 - 18:10 |
1st Team V Knaresborough (Team) |
18:20 |
Jonny Noble (Member) |
18:30 - 21:30 |
first team - Dining Room |
18:30 |
Steven Riley (Member) |
18:40 |
Graham Denison (Member) |
Fri 19 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Terry Crystal (Member) |
09:20 |
Neil Parker (Member) |
09:30 |
(Reserved For Members) |
09:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:50 |
Laurence Dunne (Member) |
10:00 |
Ian McDowall (Member) |
10:10 |
David Rowlay (Member) |
10:20 |
Ronald Strutt (Member) |
10:30 |
Andy Beety (Member) |
10:40 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Roy Huddart (Member) |
11:20 |
Richard Buckley (Visitor) |
11:30 - 12:30 |
YLCGA B Team - Coffee - Small Lounge |
11:30 |
David Taylor (Member) |
11:40 |
Buffer (Team) |
11:50 - 13:00 |
YLCGA B Team V Masham (Team) |
13:10 |
Ian Blackstone (Member) |
13:20 |
Phil Robinson (Visitor) |
13:30 - 13:40 |
Brough GC - Courtesy (Complimentary) |
13:50 |
Sheila McIntosh (Member) |
14:00 |
Robbie Blair (Guest/Member) |
14:10 |
Sam Everson (Member) |
14:20 |
Stephen Childs (Guest/Member) |
14:30 - 15:00 |
Jacques Clarkson (Guest/Member) |
15:10 |
Brendan Roe (Member) |
15:20 |
Grant McIntyre (Guest/Member) |
15:30 |
David Ashton-Jones (Member) |
15:50 |
Richard Brady (Member) |
16:00 |
Joe Whiteley (Member) |
16:10 |
Blair Robertson (Guest/Member) |
16:20 |
Vincent McLaughlin (Member) |
16:30 - 17:30 |
YLCGA B Team - Small Lounge |
16:30 |
David Frayne (Member) |
16:40 |
Charlie Sykes (Member) |
17:10 |
Jack Farrer (Member) |
18:00 |
James Walsh (Member) |
18:10 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
18:30 |
Mark Richardson (Member) |
Sat 20 May |
06:40 - 06:49 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
06:58 - 07:07 |
The Anniversary Salver (Competition) |
07:16 - 07:25 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
07:34 - 07:43 |
The Anniversary Salver (Competition) |
07:52 - 08:01 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
08:10 - 08:19 |
The Anniversary Salver (Competition) |
08:28 - 08:37 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
08:30 - 09:00 |
YLCGA W/E League v Bingley - Away Fixture |
08:46 - 08:55 |
The Anniversary Salver (Competition) |
09:04 - 09:13 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
09:22 - 09:31 |
The Anniversary Salver (Competition) |
09:40 - 09:49 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
09:58 - 10:07 |
The Anniversary Salver (Competition) |
10:16 - 10:25 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
10:34 - 10:43 |
The Anniversary Salver (Competition) |
10:52 - 11:01 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
11:10 - 11:19 |
The Anniversary Salver (Competition) |
11:28 - 11:37 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
11:46 - 11:55 |
The Anniversary Salver (Competition) |
12:04 - 12:13 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
12:22 - 12:31 |
The Anniversary Salver (Competition) |
12:40 - 12:49 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
12:58 - 13:07 |
The Anniversary Salver (Competition) |
13:16 - 13:25 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
13:34 - 13:43 |
The Anniversary Salver (Competition) |
13:52 |
The Anniversary Salver - CH (Competition) |
14:01 |
The Anniversary Salver (Competition) |
14:19 |
Joe Isle (Member) |
14:28 |
Robbie Blair (Competition) |
14:37 |
Grant McIntyre (Competition) |
14:46 |
Elliot Pickering (Guest/Member) |
14:55 |
Simon Kay (Visitor) |
15:04 |
Jonathan Sunley (Visitor) |
15:13 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
15:40 |
Jack Farrer (Member) |
Sun 21 May |
06:50 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
James McNaught (Guest/Member) |
09:10 |
Thomas Hailwood (Guest/Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Neil Diamond (Member) |
09:40 |
James Walsh (Guest/Member) |
09:50 |
Lesley Droy (Member) |
10:00 |
Robbie Blair (Guest/Member) |
10:10 |
Elizabeth Walkinshaw (Member) |
10:20 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
10:30 |
Robert Gray (Member) |
10:40 |
Michael Gray (Member) |
10:50 |
Furniss (Visitor) |
11:00 |
Shaun Gallacher (Visitor) |
11:20 |
Joe Whiteley (Member) |
11:30 - 11:40 |
Paul Fairley (Cleveland) (Visitor) |
11:50 |
Closed For Mixed (Closed) |
12:00 - 12:50 |
Mixed Friendly V Headingley (Competition) |
13:00 |
Gary Bunning (Member) |
13:10 |
Nick Trowell (Member) |
13:20 |
Sam Frankland (Member) |
13:40 |
Leave Free For Junior Match (Reserved) |
13:50 |
Carl Bearman (Guest/Member) |
14:00 - 15:00 |
Junior Match V KGC (Competition) |
15:10 |
Charlie Grasby (Guest/Member) |
15:20 |
Bert Kemkes (Member) |
15:40 |
Jack Farrer (Member) |
15:50 |
Simon Rodham (Member) |
16:10 |
Tom Birtwhistle (Member) |
16:20 |
Sam (Visitor) |
17:00 |
Harry Allinson (Member) |
17:10 |
Darren Swales (Member) |
Mon 22 May |
06:50 - 07:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
2nd Team v Knaresborough - Away Fixture |
08:00 |
Alan Manby (Member) |
08:10 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 - 09:30 |
Seniors v Fulford - Dining Room |
09:10 |
Richard Ord (Member) |
09:20 |
Keith Florence (Member) |
09:30 - 11:00 |
Liz Haw - Small Lounge |
09:30 |
John Gibbons (Member) |
09:40 |
Ann Jowett (Member) |
09:50 - 10:40 |
Senior V Fulford (Team) |
10:50 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:00 |
Richard Wright (Member) |
11:10 |
Andy Beety (Member) |
11:20 |
Peter Dean (Member) |
11:30 |
Neil Parker (Member) |
11:40 |
Chris Jacks (Member) |
11:50 |
Peter Banks (Member) |
12:00 |
Karen Myers (Member) |
12:10 |
Jack De Gruchy (Member) |
12:20 |
Robin Jackson (Guest/Member) |
12:30 |
GolfNow Booking (Visitor) |
13:00 |
Charlie Lumsden (Member) |
13:10 |
Alex Ellis (Visitor) |
13:40 |
Paul Robinson (Guest/Member) |
14:00 |
Ashley Alger (Member) |
14:10 |
Andrew McPhee (Member) |
14:30 |
Stephen Childs (Guest/Member) |
14:50 |
Carl Winston (Member) |
15:00 - 16:00 |
Seniors v Fulford - Dining Room |
15:00 |
Viv Allison (Member) |
15:30 |
Paul Simon Mitchell (Member) |
16:00 |
David Droy (Member) |
16:30 |
Simon Rodham (Member) |
17:00 |
Luke Edwards (Member) |
17:10 |
Carl Westerman (Member) |
17:40 |
David Batty (Member) |
17:50 |
Sean Stanton (Member) |
18:00 |
Ben Garrett (Member) |
18:10 |
Jacob Slater (Guest/Member) |
18:30 - 21:00 |
ROTARY CLUB - Dining Room |
19:00 |
Thomas Hailwood (Member) |
Tue 23 May |
06:50 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:00 - 08:30 |
Rabbits: Rosa Alba Tri Trophy 1 - Away Fixture |
08:10 |
Peter Carney (Member) |
08:20 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:30 |
Robin Hinchley (Member) |
08:40 |
Sue Almond (Member) |
08:50 |
Paul Robinson (Member) |
09:00 - 10:20 |
Ladies Ping 4BBB (Competition) |
10:50 |
Jack De Gruchy (Member) |
11:00 - 12:00 |
Ladies 9 Hole Stableford (Member) |
12:30 |
John Gray (Member) |
13:10 |
Duncan Sloane (Member) |
13:20 |
Andrew McPhee (Member) |
13:30 |
Alistair Kaye (Member) |
13:40 |
Charlie Sykes (Member) |
13:50 |
Harry Allinson (Guest/Member) |
14:30 |
William Bailey (Member) |
14:50 |
Lesley Droy (Member) |
15:00 |
Carl Winston (Member) |
15:30 |
Ashley Alger (Member) |
16:00 |
Paul Martin (Member) |
16:20 |
Mark Richardson (Member) |
16:30 |
Blair Robertson (Member) |
16:40 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
16:50 |
Stephen Edmundson (Member) |
17:00 |
Richard Barratt (Member) |
17:10 |
Steve Lee (Guest/Member) |
17:20 |
Tom Cowie (Member) |
17:30 |
Jonathan Goodall (Member) |
17:40 |
Robbie Blair (Member) |
18:00 |
Glenn Sherwood (Member) |
19:10 |
Thomas Hailwood (Member) |
Wed 24 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
David Rance (Member) |
09:20 |
Bob Fox (Member) |
09:30 |
Alan Firth (Member) |
09:40 |
Ray Geary (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
Eric Wealleans (Member) |
10:10 - 10:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Brian Haines (Member) |
11:20 |
Andrew Keywood (Member) |
11:30 |
David Walkinshaw (Member) |
11:40 |
Brian Rayner (Member) |
11:50 |
John Clarke (Member) |
12:00 |
John Parker (Member) |
12:10 |
Robin Jackson (Member) |
12:20 |
James Pickford (Visitor) |
12:30 |
John Gibbons (Member) |
12:40 |
Michael Gray (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
Michael Harrison (Member) |
13:20 |
David Venables (Member) |
13:30 |
Stephen Jordan (Member) |
13:40 |
Barry Blake (Member) |
13:50 |
Jacob Garrett (Member) |
14:00 - 16:00 |
Private Meeting (JM) - Small Lounge |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:10 |
John Ferguson (Member) |
14:20 |
Robin Nicholls (Member) |
14:30 |
Andy Partridge (Member) |
15:10 |
Joe Buckley (Member) |
15:20 |
Paul Lai (Guest/Member) |
15:30 |
Andrew Beardmore (Member) |
15:40 |
Richard Mackenzie (Member) |
15:50 |
Stephen English (Member) |
16:00 |
Tim Farley (Member) |
16:10 |
Robin Hinchley (Member) |
16:20 |
Richard Britten (Member) |
16:30 |
Charlie Richardson (Member) |
16:40 |
Jonathan Callard (Guest/Member) |
16:50 |
Alex Pouncett (Member) |
17:00 |
Ian Dick (Member) |
17:10 |
Mark Davies (Member) |
17:20 |
Kevin Howe (Member) |
17:30 |
Emilio Oliver-Stothard (Member) |
17:40 |
David Girling (Guest/Member) |
17:50 |
Elliot Pickering (Member) |
18:00 |
Jonny Noble (Member) |
18:10 |
George Davies (Member) |
18:20 |
Blair Scott (Member) |
18:30 |
Nick Trowell (Member) |
18:40 |
Sebastian Gaspar-Dunn (Member) |
19:00 |
Sean Stanton (Member) |
Thu 25 May |
06:50 |
Jack Farrer (Member) |
07:00 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 - 08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:10 |
Ronald Strutt (Member) |
08:20 |
Eddie Tatterton (Member) |
08:30 |
(Reserved For Members) |
08:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:50 |
Bob Fox (Member) |
09:00 |
Graham McKay (Member) |
09:10 |
Malcolm Grayson (Member) |
09:20 |
(Reserved For Members) |
09:30 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
09:40 |
Colin McCaw (Member) |
09:50 |
Linda Herman (Member) |
10:00 |
Graham Thomson (Member) |
10:10 |
Viv Allison (Member) |
10:20 |
Derek Hood (Guest/Member) |
10:30 |
Karen Myers (Member) |
10:40 |
Lindsay Bancroft (Member) |
10:50 |
Elizabeth Walkinshaw (Member) |
11:00 - 13:30 |
LADIES V GANTON - Dining Room |
11:00 |
Stephen Jordan (Member) |
11:10 |
David Evans (Guest/Member) |
11:20 |
John Myers (Member) |
11:30 - 11:50 |
Nick Berry (Society) |
12:10 |
Robert Shears (Member) |
12:30 - 12:40 |
YLCGA A Team V Ganton (Closed) |
12:50 - 13:50 |
YLCGA A Team V Ganton (Team) |
14:00 |
Hugh Thompson (Visitor) |
14:10 |
Richard Buckley (Visitor) |
14:30 |
Knockout (Competition) |
14:50 |
Forest (Guest/Member) |
15:00 |
Andrew Fowler (Member) |
15:10 |
Karen Broughton (Guest/Member) |
15:30 |
Sandra Dewey (Member) |
15:40 |
Linda McPhee (Member) |
16:00 |
Finlay Lazenby (Member) |
16:30 |
John Shepherd (Member) |
16:40 |
Ralph Taylor (Member) |
16:50 |
Archie Atkinson (Member) |
17:00 |
Edward Browne (Member) |
17:20 |
Christopher Naylor (Member) |
17:30 - 19:00 |
LADIES V GANTON - Dining Room |
17:30 |
George Davies (Member) |
18:00 |
Matthew Wilfan (Member) |
18:10 |
Max Sowray (Member) |
18:30 |
James Walsh (Member) |
19:30 - 21:30 |
DIVETING EVENING - Dining Room |
Fri 26 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Neil Parker (Member) |
09:20 |
Vanessa Conway (Member) |
09:30 |
Ian Holmes (Member) |
09:40 |
Rob Allison (Member) |
09:50 |
Ronald Strutt (Member) |
10:00 |
Richard Wright (Member) |
10:10 |
Mark Hardcastle (Member) |
10:20 |
Andy Beety (Member) |
10:30 |
Simon Rose (Member) |
10:40 - 11:00 |
Andy Fletcher (Visitor) |
11:10 |
Simon Wheeler (Member) |
11:20 |
Danny Rowe (Member) |
11:30 |
Miller (Visitor) |
11:40 |
Linda McPhee (Member) |
11:50 |
Richard Lawson (Guest/Member) |
12:00 |
Tim McIntyre (Member) |
12:10 |
Jack De Gruchy (Member) |
12:20 |
David Taylor (Member) |
12:30 |
Archie Atkinson (Member) |
12:40 |
Robert Almond (Member) |
12:50 |
David Gill (Guest/Member) |
13:00 |
Derek Bond (Member) |
13:10 |
Ian McDowall (Member) |
13:20 |
Jacob Garrett (Member) |
13:30 |
Paul Williams (Member) |
13:50 |
Nicholas Alger (Member) |
14:00 |
Andrew Mcartney (Visitor) |
15:00 |
Tom Birtwhistle (Member) |
16:00 |
David Frayne (Member) |
16:20 |
Jacques Clarkson (Member) |
16:30 |
Simon Rodham (Guest/Member) |
16:40 |
Alfie Lumsden (Member) |
16:50 |
Dee Lewin-Jones (Member) |
17:30 |
Charlie Lumsden (Member) |
18:00 |
Blair Scott (Member) |
18:10 |
Matthew Wilfan (Member) |
18:20 |
Jo Crouse (Member) |
Sat 27 May |
06:40 |
May Medal - CH (Competition) |
06:49 |
May Medal (Competition) |
06:58 |
May Medal - CH (Competition) |
07:07 |
May Medal (Competition) |
07:16 |
May Medal - CH (Competition) |
07:25 |
May Medal (Competition) |
07:34 |
May Medal - CH (Competition) |
07:43 |
May Medal (Competition) |
07:52 - 08:01 |
May Medal - CH (Competition) |
08:10 |
May Medal (Competition) |
08:19 |
May Medal - CH (Competition) |
08:28 |
May Medal (Competition) |
08:37 |
May Medal - CH (Competition) |
08:46 |
May Medal (Competition) |
08:55 |
May Medal - CH (Competition) |
09:04 |
May Medal (Competition) |
09:13 |
May Medal - CH (Competition) |
09:22 |
May Medal (Competition) |
09:31 |
May Medal - CH (Competition) |
09:40 |
May Medal (Competition) |
09:49 |
May Medal - CH (Competition) |
09:58 |
May Medal (Competition) |
10:07 |
May Medal - CH (Competition) |
10:16 |
May Medal (Competition) |
10:25 |
May Medal - CH (Competition) |
10:34 |
May Medal (Competition) |
10:43 |
May Medal - CH (Competition) |
10:52 |
May Medal (Competition) |
11:01 |
May Medal - CH (Competition) |
11:10 |
May Medal (Competition) |
11:19 |
May Medal - CH (Competition) |
11:28 |
May Medal (Competition) |
11:37 |
May Medal - CH (Competition) |
11:46 |
May Medal (Competition) |
11:55 |
May Medal - CH (Competition) |
12:04 |
May Medal (Competition) |
12:13 |
May Medal - CH (Competition) |
12:22 |
May Medal (Competition) |
12:31 |
May Medal - CH (Competition) |
12:40 |
May Medal (Competition) |
12:49 |
May Medal - CH (Competition) |
12:58 |
May Medal (Competition) |
13:07 |
May Medal - CH (Competition) |
13:16 |
May Medal (Competition) |
13:25 |
May Medal - CH (Competition) |
13:34 |
May Medal (Competition) |
13:43 |
May Medal - CH (Competition) |
13:52 - 14:01 |
May Medal (Competition) |
14:10 |
Frances Trowell (Member) |
14:19 |
Andrew Wicken (Competition) |
14:28 |
May Medal (Competition) |
14:37 |
Simon Rodham (Guest/Member) |
14:46 |
Margaret Brown (Member) |
14:55 |
Charlotte Franks (Guest/Member) |
15:04 |
Arti Sivanandarajah (Guest/Member) |
15:13 |
Karen Myers (Member) |
15:22 |
James McNaught (Guest/Member) |
15:31 |
Dariel Pitt (Member) |
15:40 |
Bert Kemkes (Member) |
15:58 |
Elliot Pickering (Member) |
16:07 |
James Steventon (Guest/Member) |
17:00 - 22:00 |
sylvia wilkinson - Dining Room |
17:01 |
Nick Crouse (Member) |
Sun 28 May |
06:50 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
07:00 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
David Entwisle (Member) |
09:20 |
Declan Peters (Guest/Member) |
09:30 |
Stuart Reid (Member) |
09:40 |
James Walsh (Member) |
09:50 |
Jonathan Pepper (Member) |
10:00 |
Caroline Wood (Member) |
10:10 |
Blair Scott (Guest/Member) |
10:20 |
Robert Gray (Member) |
10:30 |
Michael Gray (Member) |
10:40 |
Jim Weaver (Member) |
11:20 |
Alex (Member) |
11:30 - 13:00 |
Mixed Stableford - Team Comp (Competition) |
13:10 - 13:40 |
Juniors (7 - 11 Year Olds) (Reserved For Members) |
14:00 |
Blaschko (Visitor) |
14:10 |
GolfNow Booking (Visitor) |
14:30 |
Douglas Smith (Member) |
15:10 |
Charlie Grasby (Guest/Member) |
15:20 |
John De Main (Guest/Member) |
15:30 |
Tom Farrer (Guest/Member) |
15:40 |
Kirk Eckard (Member) |
16:30 |
Finlay Lazenby (Member) |
Mon 29 May |
06:50 - 07:10 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
07:20 |
Members Roll Up (Guest/Member) |
07:30 - 08:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
08:10 |
Members Roll Up (Member) |
08:20 - 08:50 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:00 |
Richard Ord (Member) |
09:10 |
Barry Grant (Member) |
09:20 |
Danny Rowe (Member) |
09:30 |
John Gibbons (Member) |
09:40 |
Lindsay Bancroft (Member) |
09:50 |
John Blair (Member) |
10:00 |
Ann Jowett (Member) |
10:10 |
Jonny Noble (Member) |
10:20 |
Peter Banks (Member) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Mark Hardcastle (Member) |
11:00 |
Chris Jacks (Member) |
11:10 |
Simon Rose (Member) |
11:20 |
Mark Fleet (Member) |
11:30 |
Barry Blake (Member) |
11:40 |
Dennis Chapman (Member) |
11:50 |
Linda McPhee (Member) |
12:00 |
James Brennan (Member) |
12:10 |
Karen Myers (Member) |
12:20 |
Charlie Sykes (Member) |
12:30 |
William MacDonald (Member) |
12:50 |
Derek moorhouse (Member) |
13:00 |
Alan Wells (Member) |
13:10 |
Simon Rodham (Member) |
13:30 |
Margaret Brown (Member) |
13:50 |
Tim Fox (Member) |
14:00 |
Stephen McPhee (Member) |
14:10 |
James McNaught (Member) |
14:30 |
Larry McLemore (Member) |
15:00 |
Charlotte Franks (Member) |
15:10 |
Michael Harrison (Member) |
15:20 |
Elliot Pickering (Member) |
15:30 |
Nicholas Alger (Member) |
15:50 |
Carl Winston (Member) |
16:00 |
Jim Weaver (Member) |
16:10 |
Kaif Shazad (Member) |
17:00 |
Darren Swales (Member) |
Tue 30 May |
06:50 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:00 |
James Watson (Member) |
07:10 - 07:20 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:30 |
Steve Dunn (Member) |
07:40 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
07:50 |
(Reserved For Members) |
08:00 |
Bookable For Members (Reserved For Members) |
08:10 |
(Reserved For Members) |
08:20 |
Robin Hinchley (Member) |
08:30 |
Peter Carney (Member) |
08:40 |
Ben Davies (Member) |
08:50 |
Sue Almond (Member) |
09:00 - 11:40 |
Ladies Stableford & QE Jubilee Cup (Competition) |
12:40 |
Stephen Wildridge (Member) |
12:50 |
Visitor (Visitor) |
13:00 |
Karen Myers (Member) |
13:10 |
Vincent McLaughlin (Member) |
13:20 |
Andrew McPhee (Member) |
13:30 |
Malcolm Dawson (Member) |
14:00 |
Barry Grant (Member) |
14:20 |
Stephen Childs (Guest/Member) |
14:30 - 14:40 |
Sam Everson (Member) |
15:10 |
Elliot Pickering (Member) |
15:40 |
Carl Winston (Member) |
15:50 |
Tim McIntyre (Member) |
16:00 |
Sam Everson (Member) |
16:20 |
Steven Gac (Member) |
16:30 |
David Frayne (Member) |
16:50 |
Stephen Edmundson (Member) |
17:10 |
Jack Farrer (Member) |
17:20 |
Donald Richardson (Member) |
17:30 |
Steve Erskine (Member) |
18:00 |
Glenn Sherwood (Member) |
18:30 |
Jonathan Goodall (Member) |
Wed 31 May |
06:50 - 09:00 |
Members Roll Up (Reserved For Members) |
09:10 |
Bob Fox (Member) |
09:20 |
Alan Firth (Member) |
09:30 |
John Parker (Member) |
09:40 |
Ray Geary (Member) |
09:50 |
Tony Knopp (Member) |
10:00 |
Michael Hall (Member) |
10:10 |
Keith Peters (Member) |
10:20 |
Derek D P Bond (Member) |
10:30 |
Peter Dean (Member) |
10:40 |
Andy Beety (Member) |
10:50 |
Richard Wright (Member) |
11:00 |
Simon Rose (Member) |
11:10 |
Richard Louden (Member) |
11:20 |
Andrew Keywood (Member) |
11:30 |
David Walkinshaw (Member) |
11:40 |
Brian Rayner (Member) |
11:50 |
John Clarke (Member) |
12:00 |
John Tolan (Member) |
12:10 |
Robert Gray (Member) |
12:30 - 17:30 |
SHELIA HAFNEY - Dining Room |
12:30 |
John Gibbons (Member) |
12:40 |
Stephen Wildridge (Member) |
12:50 |
Robin Jackson (Member) |
13:00 |
Larry McLemore (Member) |
13:10 |
Dominic Creamer (Member) |
13:20 |
Julian Mantovani (Visitor) |
13:30 |
Mike Stammers (Visitor) |
13:40 - 13:50 |
Selby GC Courtesy (Complimentary) |
14:00 |
Paul Williams (Member) |
14:10 |
John Gary Marsh (Member) |
14:20 |
Robin Nicholls (Member) |
14:30 |
Peter Watson (Member) |
14:40 |
Mark Harding (Member) |
14:50 |
Jarrod Robinson (Member) |
15:00 |
Richard Britten (Member) |
15:10 |
Jack Ward (Member) |
15:20 |
Michael Harrison (Member) |
15:30 |
Sam Frankland (Member) |
15:50 |
Martin Holden (Member) |
16:10 |
Charlie Richardson (Member) |
16:20 |
Nigel Golden (Member) |
16:30 |
Johnny Pearson (Member) |
16:40 |
David McLeary (Member) |
16:50 |
Alex Pouncett (Member) |
17:00 |
Carl Bearman (Member) |
17:10 |
Ian Dick (Member) |
17:20 |
Kevin Howe (Member) |
17:30 |
Richard Harrison (Guest/Member) |
17:40 |
Margaret Wildridge (Member) |
17:50 |
Andrew Beardmore (Member) |
18:00 |
Jonny Noble (Member) |
18:30 |
James Walsh (Member) |